Nowe kleje do konstrukcji nośnych

Jednoskładnikowy klej poliuretanowy do drewnianych konstrukcji nośnych PURBOND HB 221 - łączenie na długość.
Nowy klej poliuretanowy PURBOND HB 221 charakteryzuje się czasem utwardzania spoiny klejowej wynoszącym zaledwie 15 min. przy czasie otwartym 5 min. Dzięki temu ma on zastosowanie przy łączeniu drewna na długość w wysokowydajnych liniach produkcyjnych, w których połączone sztangi drewna po krótkiej przerwie mogą być bez obaw poddawane dalszej obróbce.
Tak jak pozostałe kleje firmy PURBOND jest to produkt jednoskładnikowy, co eliminuje proces mieszania w procesie produkcji i zapewnia tym samym większe bezpieczeństwo produkcji oraz stałą jakość procesu klejenia. Klej ten został pozytywnie przebadany przez Instytut Otto Graff w Stuttgarcie (MPA Stuttgart).

Jednoskładnikowy klej poliuretanowy do drewnianych konstrukcji nośnych PURBOND HB 480 - klejenie warstwowe.
Nowy klej poliuretanowy PURBOND HB 480 charakteryzuje się czasem utwardzania spoiny klejowej wynoszącym 70 min., przy czasie otwartym 22 min. Dzięki temu ma on zastosowanie przy klejeniu warstwowym drewna budowlanego w wysokowydajnych liniach produkcyjnych. Tak jak pozostałe kleje firmy PURBOND, jest to produkt jednoskładnikowy, co eliminuje proces mieszania w procesie produkcji i zapewnia tym samym większe bezpieczeństwo produkcji oraz stałą jakość procesu klejenia. Klej ten również został pozytywnie przebadany przez Instytut Otto Graf w Stuttgarcie (MPA Stuttgart).

Przykład zastosowania kleju Purbond
Konstrukcja dworca w Bernie

 


KADIMEX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
(dawniej KADIMEX AUGUSTYN-DUSIŃSKI Sp. j.)
ul.Drewnicka 3A, PL 05-091 ZĄBKI Tel. +48(22) 781 74 75, 77 15 480; Fax: +48(22) 781 71 11

Copyright © KADIMEX
Projekt i wykonanie: pcserwis