Uszczelki do drzwi przeciwpożarowych

Uszczelki do drzwi

Kadimex reprezentuje w Polsce brytyjską firmę Lorient Polyproducts – światowego lidera jeśli chodzi o uszczelki do drzwi przeciwpożarowych, dymoszczelnych, o podwyższonej izolacyjności akustycznej i innych.

Nasza oferta obejmuje m.in. uszczelki pęczniejące i dymoszczelne firmy Lorient, jak również płytę izolacyjną Interdens 1 mm, Uszczelki te są wymienione m.in. w Aprobatach Technicznych ITB jako dopuszczone do produkcji drzwi Halspan klasy EI 30 i EI 60.

Uszczelki pęczniejące i dymoszczelne LORIENT zawierają krzemian sodu, który zwiększa swoją objętość 8-10 krotnie w temperaturze od 100^(o)C i w razie pożaru zabezpiecza przed przenikaniem ognia przez szczeliny między skrzydłem drzwiowym i ościeżnicą.
Wszystkie uszczelki pęczniejące firmy Lorient posiadają od spodu samoprzylepne taśmy do mocowania. Rodzaj kleju został tak dobrany, żeby gwarantować doskonałe przyleganie na wielu rodzajach podłoża, w tym MDF, na którym często trudno osiągnąć efektywne wiązanie.
Uszczelki dostępne są w różnych kolorach.
Uszczelki firmy Lorient są sztywne w specjalnych osłonkach, pocięte na odcinki.
Standardowa długość uszczelek to 1 m i 2,1 m. Inne długości dostępne na zamówienie.
Materiałem dającym dymoszczelność jest elastomer. Wąsy elastomerowe są bardzo trwałe i wytrzymałe na mechaniczne zużycie podczas użytkowania drzwi.

Arkusze izolacyjne Interdens służą do izolacji kieszeni zamka, zawiasów i innych wpuszczanych w skrzydło elementów metalowych. Mogą być dostarczane w większych i w mniejszych formatach. Z arkuszy wycina się paski lub innego kształtu elementy, którymi okleja się okucia (zawias, samozamykacz wpuszczany w skrzydło, zamek).

Uszczelki Finesse: Firma Lorient oferuje również uszczelki Finesse do ekskluzywnych drzwi. Dają one izolacyjność ogniową, dymoszczelność i wysoką izolacyjność akustyczną. Trzy w jednym !!!
Co więcej, uszczelki Finesse są dostępne w różnych kolorach drewna, dzięki czemu są nieporównywalnie bardziej estetyczne od jakichkolwiek innych uszczelek.

Uszczelki typu Batwing – idealne do podniesienia parametrów akustycznych i dymoszczelnych istniejących już w określonym obiekcie (mieszkalnym, hotelowym czy innym) drzwi. Standardowo dostępne w kilku kolorach i szerokościach.

Uszczelki opadające – do skrzydeł drzwiowych, w drzwiach o podwyższonej dymoszczelności, podnoszące także izolacyjność akustyczną drzwi.

Przewaga firmy Lorient polega na wieloletnim doświadczeniu w tym szczególnym segmencie rynku oraz specjalizacji w uzyskaniu odpowiedniej jakości polimerów i elastomerów stosowanych do produkcji uszczelek.

  Od 2010 roku uszczelki pęczniejące i dymoszczelne pojawiły się również
w ofercie firmy HALSPAN, znanej dotąd jako producent płyt
do drzwi przeciwpożarowych. Uszczelki firmy HALSPAN są oczywiście
dopuszczone w naszych aprobatach technicznych na drzwi przeciwpożarowe
HALSPAN i są dostępne w naszej ofercie.
Dobrej ich jakości towarzyszy bardzo atrakcyjna cena.

Dlaczego uszczelki dymoszczelne są istotnym elementem bezpieczeństwa w pomieszczeniach? Bardzo istotną sprawą z punktu widzenia bezpieczeństwa, a nie zawsze docenianą przez projektantów i inwestorów, jest dymoszczelność drzwi (uzyskiwana dzięki zastosowaniu w ościeżnicy uszczelek dymoszczelnych), a przecież wg statystyk aż 60 % ofiar podczas pożarów spowodowanych jest zatruciem dymem, a nie spaleniem w płomieniach ognia. Ofiary, których można by uniknąć, giną w miejscach nawet stosunkowo odległych od źródła ognia.


przekrój uszczelki pęczniejącej
typu LP1004-X
przekrój uszczelki pęczniejącej
typ LP2004-X
przekrój uszczelki dymoszczelnej
typ LP1004DS-X
przekrój uszczelki dymoszczelnej
typ LP2004DS-X
Przekrój uszczelki
typu Batwing


przekrój uszczelki opadającej


ekskluzywna uszczelka Finesse w kolorze drewna - dymoszczelna, przeciwogniowa i akustyczna


uszczelki dymoszczelne


uszczelki typu Batwing do mocowania we wrębie ościeżnicy i uszczelka pęczniejąca w skrzydle


uszczelka opadająca w skrzydle i dymoszczelna w ościeżnicy


uszczelka opadająca w dolnej krawędzi skrzydła i uszczelka typu Batwing w ościeżnicy

 

 

KADIMEX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
(dawniej KADIMEX AUGUSTYN-DUSIŃSKI Sp. j.)
ul.Drewnicka 3A, PL 05-091 ZĄBKI Tel. +48(22) 781 74 75, 77 15 480; Fax: +48(22) 781 71 11

Copyright © KADIMEX
Projekt i wykonanie: pcserwis