Wypełnienia typu "plaster miodu"

Połączenie papieru jako lekkiego surowca oraz struktury przypominającej pszczele plastry to w efekcie wypełnienie papierowe typu „plaster miodu” stosowane już od lat w konstrukcjach drzwi, przegród, mebli (blaty, ścianki, drzwiczki, tablice szkolne), opakowań a nawet w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym.

Dzięki zaletom sześciokątnej konstrukcji plaster miodu znajduje zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu jako materiał usztywniający lub wypełniający.
Najszerzej wypełnienia „plaster miodu” są wykorzystywane do produkcji drzwi wewnątrzlokalowych, pozwalając uzyskać produkt finalny o dobrej jakości, przy jednoczesnym znacznym zredukowaniu kosztów produkcji i ciężaru skrzydła drzwiowego.
Wypełnienia „plaster miodu” są materiałem naturalnym, nie szkodzącym środowisku naturalnemu, łatwym w montażu i tanim. Papier jako surowiec wypełniający o sześciobocznej budowie jest bardzo sztywny i wytrzymały na nacisk. Odporność na nacisk jest tym większa, im bardziej wysuszone jest wypełnienie. Przetwarza się go ręcznie bądź maszynowo. Do maszynowej obróbki służą rozciągarko-suszarki, które mamy również w swojej ofercie.
Zaletą „plastra miodu” jest jego zminimalizowana objętość . Wypełnienie jest w postaci nierozciągniętej wstęgi, z której po rozciągnięciu otrzymuje się ponad 1000 metrów kwadratowych.. Daje to oszczędności w magazynowaniu i transporcie w porównaniu z innymi materiałami wypełniającymi.

Zalety

najważniejsze zalety „plastra miodu” to:

  • wysoka wytrzymałość na nacisk
  • bardzo niska cena
  • stosunkowo bardzo mały ciężar (wielokrotnie lżejszy niż drewno )
  • łatwość w manipulacji i obróbce
  • relatywnie niskie koszty składowania i transportu
  • jest przyjazny dla środowiska naturalnego
  • poddaje się recyklingowi

Podstawowe parametry wypełnienia papierowego o strukturze plastra miodu

Wielkość komórki
10, 15, 21,25 mm

Grubość/Wysokość wypełnienia
od 8 do 50 mm standardowo, możliwe grubsze do 100 mm

Szerokość
do 1 560 mm w stanie nierozciągniętym, standardowo 1250 mm. Szerokość papieru po rozciągnięciu zmniejszy się o ok. 20-30% w zależności od wielkości oczu i rozciągającej siły.

Długość
Bezkońcowe na palecie, długość zależy od grubości wypełnienia na palecie. Możliwa dostawa w postaci pociętej na odcinki lub w postaci rozciągniętych formatów

Nacięcia
Standardowo z nacięciami, możliwe bez nacięć (rowków wentylacyjnych)

Tolerancja grubości/wysokości
Wypełnienie powinno być o 0,3 mm grubsze niż maksymalna grubości ramiaka . Przy tolerancji ramiaka +0,2 mm optymalna grubość wypełnienia o 0,2 + 0,3 = 0,5 mm większa od ramiaka (nie mniej niż 0,3 mm)

Materiał
Surowiec wtórny - karton o gramaturze140, 160 lub 170 g/m2

Optymalna wilgotność wypełnienia w momencie wypełniania skrzydła drzwiowego to 3%, możliwe zastosowanie bez suszenia, ale wilgotność wypełnienia nie powinna przekraczać 15 - 18%


widok plastra miodu w skrzydle drzwiowym


rozciągarko-suszarka typ DEX II do plastra miodu


rozciągarko-suszarka typ EDOK do plastra miodu

 

KADIMEX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
(dawniej KADIMEX AUGUSTYN-DUSIŃSKI Sp. j.)
ul.Drewnicka 3A, PL 05-091 ZĄBKI Tel. +48(22) 781 74 75, 77 15 480; Fax: +48(22) 781 71 11

Copyright © KADIMEX
Projekt i wykonanie: pcserwis