Połączenia wieloklinowe

Firma STEHLE jest liderem w dziedzinie łączenia drewna na długość. Szeroka oferta, specjalna konstrukcja frezów do mikrowczepów i ekstremalna żywotność (nawet 3-krotnie dłuższa w stosunku do narzędzi konkurencji). Strefa ostrzenia obejmuje całe ostrze.

Bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny sprawia, że stosowanie innych narzędzi po prostu się nie opłaca!

Oczywiście jesteśmy świadomi tego, że słowa mogą czasem mijać się z prawdą i dlatego dajemy Ci szanowny kliencie możliwość oceny naszych frezów poprzez bezpłatne wykonanie prób w twoim zakładzie przez okres, który pozwoli przekonać się o rzeczywistej klasie naszych narzędzi.

Sposoby łączenia drewna na frezach STEHLE

 

Podział frezów STEHLE ze względu na materiał:

FREZY Z OSTRZAMI HSS – zalecane do łączenia drewna miękiego

FREZY Z OSTRZAMI HM – zalecane do łączenia drewna twardego

FREZY Z OSTRZAMI HS-3H Plus (Wydłużona żywotność) – ulepszona stal, sprawdzająca się zarówno przy obróbce drewna miękkiego jak i twardego.

 

 

Podział frezów STEHLE ze względu na zastosowanie:

FREZY DO ŁĄCZENIA KRÓTKICH ELEMENTÓW

FREZY DO ŁĄCZENIA ELEMENTÓW KONSTRUKCYJNYCH

ZESTAWY DO ŁĄCZENIA PŁYTY MEBLOWEJ

 

Podział frezów STEHLE ze względu na budowę

FREZY BLOKOWE – zapewniają dużą wydajność, solidna konstrukcja zębów daje wydłużoną żywotność, lita konstrukcja zapewnia brak dodatkowych tolerancji jakie mogą powstawać w przypadku frezów listkowych międzyktóre dostać się mogą zanieczyszczenia.
FREZY LISTKOWE – dają możliwość bardzo dokładnego dopasowania ilości frezów do wysokości materiału. Możliwość wymiany pojedyńczego „listka” z kompletu w przypadku wyłamania zęba np. przez sęk lub kawałek metalu.

 

Zalety naszych frezów to:

– strefa ostrzenia o 30% większa niż u konkurencji

– każde z ostrzy jest oddzielnie wlutowywane (brak bezpośredniego połączenia pomiędzy ostrzami); dzięki temu duża odporność na złamania w szczególności w stosunku do noży wymiennych.

– ostrza są wlutowane na stałe, co uniemożliwia ich przesuwanie się, jak w przypadku noży wymiennych i śrub ustalających. W przypadku noży wymiennych może dochodzić ponadto do odkształcania się śrub ustalających bądź ich luzowania, co prowadzi do gubienia wymiarów i sprawia problemy przy ponownym ustawianiu noży

– obróbka frezów jest dokładniejsza . Z biegiem czasu przy nożykach wymiennych dochodzi do „wybicia” się gniazd, w których mocowane są noże, co wpływa ujemnie na jakość obróbki. W przypadku monolitycznych frezów STEHLE problem ten nie występuje.

– Zastosowanie specjalnej stali – żywotność ostrzy we frezach jest o ok. 10% wyższa w stosunku do noży wymiennych, ponieważ z technicznych przyczyn nie da się użyć tej samej stali do produkcji stałych frezów i noży wymiennych.

– Specjalny system hartowania „STEHLE” – długa żywotność narzędzia

– relatywnie długie odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi ostrzeniami ze względu na dłuższą żywotność frezów

– bezproblemowa obsługa – brak problemów i nakładu pracy przy ustawianiu noży

 

Szczegółowa oferta frezów do pobrania w katalogu:

Stehle – online lub PDFie