Seria Rondamat

Proces obróbki drewna pociąga za sobą konieczność ciągłego ostrzenia narzędzi. Weinig zadbał o swoich klientów również w tej kwestii tworząc serię ostrzarek Rondamat oraz system Plus znacznie ułatwiający zarządzanie narzędziami.


Rondamat 960 – najmniejsza i jednocześnie najbardziej popularna maszyna z serii Rondamat. Umożliwia ostrzenie zarówno noży prostych jak i profilowych, a także tworzenie profili z blankietów. Możliwość pracy w trybie półautomatycznym w przypadku noży profilowych. Kompaktowe rozwiązanie, optymalne dla każdego zakładu, których chce być nie zależny jeśli chodzi o ostrzenie narzędzi!


Rondamat 1000 CNC – najnowsza i najbardziej nowoczesna, w pełni automatyczna ostrzarka do noży strugarskich. Zarówno prostych jak i profilowych. Maszyna nie wymaga tworzenia kopiałów do tworzenia profili, maszyna ostrzy narzędzia w pełni automatycznie na podstawie rysunku CAD z programu Moulder Master. Najwyższa precyzja oraz komfort obsługi!


Rondamat 980 – pozwala na ostrzenie noży strugarskich prostych na głowicach konwencjonalnych, hydro oraz Powerlock. Jego dodatkową zaletą jest opcja ostrzenia frezów do łączenia na wieloklin (mini-wczepy). Tak jak w przypadku Rondamata 1000 obróbka narzędzi przebiega automatycznie. Bardzo uniwersalna maszyna o wysokim komforcie użytkowania.


Rondamat 985 – ostrzarka do narzędzi o dużych wymiarach o szerokości do 720 mm! Jej wysoka precyzja, pełne zautomatyzowanie oraz możliwość ostrzenia szerokiego zakresu wymiarów narzędzi przy głowicach konwencjonalnych jak i hydro sprawiają, iż jest to idealna maszyna do każdego zakładu, w którym wielkość ma znaczenie. Dodatkową zaletą jest możliwość wyposażenia w ostrzarki w pakiet do ostrzenia frezów do łączenia na wieloklin. Ostrzenie frezów fraz z możliwością ostrzenia narzędzi o tak dużych wymiarach sprawiają, iż jest to idealna maszyna dla zakładów produkujących KVH i inne rodzaje drewna konstrukcyjnego gdzie obróbce poddawane są elementy o dużych wymiarach.


Więcej informacji dotyczących maszyn do ostrzenia narzędzi znajdą Państwo w katalogach i u przedstawicieli z firmy KADIMEX:

Rondamat ENG

Rondamat 1000 CNC ENG

Rondamat 985 DE

System Plus