Kadimex

Seria Rondamat

Proces obróbki drewna pociąga za sobą konieczność ciągłego ostrzenia narzędzi. Weinig zadbał o swoich klientów również w tej kwestii tworząc serię ostrzarek Rondamat oraz system Plus znacznie ułatwiający zarządzanie narzędziami.


Rondamat 960 – najmniejsza i jednocześnie najbardziej popularna maszyna z serii Rondamat. Umożliwia ostrzenie zarówno noży prostych jak i profilowych, a także tworzenie profili z blankietów. Możliwość pracy w trybie półautomatycznym w przypadku noży profilowych. Kompaktowe rozwiązanie, optymalne dla każdego zakładu, których chce być nie zależny jeśli chodzi o ostrzenie narzędzi!


Rondamat 1000 CNC – najnowsza i najbardziej nowoczesna, w pełni automatyczna ostrzarka do noży strugarskich. Zarówno prostych jak i profilowych. Maszyna nie wymaga tworzenia kopiałów do tworzenia profili, ostrząc narzędzia w pełni automatycznie na podstawie rysunku CAD z programu Moulder Master. Najwyższa precyzja oraz komfort obsługi!

Jak sama nazwa wskazuje Rondamat 1000 CNC jest maszyną sterowaną numerycznie, sposób jej obsługi jest tak przemyślany aby jak najmniej czynności trzeba było wykonywać manualnie. Jeżeli nie ma konieczności wymiany ściernic lub przeprowadzenia prac konserwacyjnych to aby uruchomić ostrzenie trzeba jedynie zamocować narzędzie oraz ustawić element podziałkowy. Resztę ustawień wybieramy z obszernego wyświetlacza. Cała operacja ostrzenia od momentu startu do zakończenia ostrzenia przeprowadzana jest w pełni automatycznie, łącznie z wymianą ściernic – z tych do ostrzenia wstępnego na te do ostatecznego szlifu.

Sama ostrzarka jednak w tym wypadku nie wystarczy. Aby funkcjonowała prawidłowo niezbędny jest program MoulderMaster w którym tworzy się profile narzędzi oraz system pomiarowy OptiControl Digital, który sprawdza efekt pracy Rondamata i zapisuje nowe wartości promieniowe i osiowe narzędzia. Dane z OptiControla mogą zostać wysłane bezpośrednio na strugarkę Weiniga jeśli posiada system sterowania PowerCom lub wydrukowane jeśli mamy do czynienia ze strugarką z innym oprogramowaniem.

Rondamat 1000 CNC to świetne rozwiązanie dla każdego kto na strugarce przetwarza wiele profili. Zapewni niezależność od dostawców narzędzi oraz ostrzalni. Rondamat 1000 CNC jest również świetnym wyborem dla ostrzalni oraz producentów narzędzi.

Cały proces tworzenia narzędzia zaprezentowany jest na poniższym filmie.

 

Więcej informacji o Rondamacie 1000 CNC znajdziecie w katalogu, na stronie producenta oraz u przedstawicieli Weiniga z Kadimexu.

Rondamat 1000 CNC ENG


Rondamat 980 – pozwala na ostrzenie noży strugarskich prostych na głowicach konwencjonalnych, hydro oraz Powerlock. Jego dodatkową zaletą jest opcja ostrzenia frezów do łączenia na wieloklin (mini-wczepy). Tak jak w przypadku Rondamata 1000 obróbka narzędzi przebiega automatycznie. Bardzo uniwersalna maszyna o wysokim komforcie użytkowania.


Rondamat 985 – ostrzarka do narzędzi o dużych wymiarach o szerokości do 720 mm! Jej wysoka precyzja, pełne zautomatyzowanie oraz możliwość ostrzenia szerokiego zakresu wymiarów narzędzi przy głowicach konwencjonalnych jak i hydro sprawiają, iż jest to idealna maszyna do każdego zakładu, w którym wielkość ma znaczenie. Dodatkową zaletą jest możliwość wyposażenia w ostrzarki w pakiet do ostrzenia frezów do łączenia na wieloklin. Ostrzenie frezów fraz z możliwością ostrzenia narzędzi o tak dużych wymiarach sprawiają, iż jest to idealna maszyna dla zakładów produkujących KVH i inne rodzaje drewna konstrukcyjnego gdzie obróbce poddawane są elementy o dużych wymiarach.


Więcej informacji dotyczących maszyn do ostrzenia narzędzi znajdą Państwo w katalogach i u przedstawicieli z firmy KADIMEX:

Rondamat ENG

Rondamat 985 DE

System Plus