W czerwcu opublikowaliśmy artykuł, w którym wymieniliśmy szereg powodów dla których warto jest zainwestować w rozwój swojej firmy właśnie w tym momencie. W skrócie rzecz ujmując należy to zrobić właśnie teraz bo:

1) dobra koniunktura gospodarcza, którą mamy obecnie jest najlepszym momentem na inwestycje.

2) inwestycje poczynione teraz mogą zdecydować o przetrwaniu gorszej koniunktury, która może nadejść.

3) inwestycje w maszyny są niezbędne aby utrzymać lub polepszyć swoją sytuację na rynku. Lepiej rozwinięte kraje dążą do automatyzacji i digitalizacji produkcji. Kraje rozwijające się również aktywnie inwestują w nowe rozwiązania dysponując przy tym tańszymi zasobami ludzkimi, których u nas zaczyna brakować.

4) braki siły roboczej muszą zostać zrekompensowane innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. Dostarczyć je może właśnie KADIMEX.

5) nadchodzi ostatnia szansa aby skorzystać z dotacji unijnych!

Rok 2019 będzie najprawdopodobniej ostatnim, w którym będzie można uzyskać dotacje inwestycyjne w tak dużym stopniu. W zależności od województwa, powiatu i rozmiaru firmy dotacje mogą pokryć od 25 do nawet 70% kosztów danego projektu! Poniżej prezentujemy mapę, na której przedstawione są wysokości dofinansowań w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Wysokość dotacji jest uzależniona od województwa oraz wielkości firmy (pierwsza liczba mikro-małe przedsiębiorstwa – do 49 pracowników, druga liczba średnie 50-249 pracowników). W przypadku województw bez liczby dotacje nie są przewidziane w ramach RPO lub nie ma jeszcze informacji.

 

 

Jeżeli ktoś jest z województwa, w którym nie podaliśmy żadnej liczby a chce uzyskać dotacje – nic straconego. Przewidziany jest również program ogólnopolski – Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Podobnie jak wojewódzkie RPO jest on przewidziany dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Tu mniejsi dostaną niezależnie od województw aż do 70% dofinansowania, średniacy natomiast do 60%.

Każdy z programów ma oczywiście swoje wymagania w stosunku do inwestycji.  Reprezentowani przez nas producenci oferują zaawansowane technologicznie maszyny, które pozwolą m.in. usprawnić procesy produkcyjne (innowacyjność) i zredukować zużycie energii (ekologiczność) co zawsze jest dodatkowym plusem podczas ubiegania się o dotacje. Współpracujący z nami specjaliści pomogą tak sformułować wniosek abyście mogli Państwo unowocześnić swój zakład.

Jeżeli planujecie zatem zakup maszyn WEINIG czy lakierni RANGE+HEINE lub REITER i chcielibyście skorzystać z dotacji, nie czekajcie! Skontaktujcie się z nami a my przekażemy kontakt do zaprzyjaźnionej firmy współpracującej z nami od kilku lat. Co ważne, nabór wniosków w niektórych województwach kończy się już w grudniu dla RPO, a dla programu Inteligentny Rozwój 26.04.2019 r.

Poniżej przykład zastosowania naszych innowacyjnych maszyn przy produkcji okien drewnianych.