Choć na targach LIGNA 2019 w Hanowerze STEHLE nie będzie miało tym razem swojego stoiska to obecni będą ich przedstawiciele oraz nasi specjaliści od narzędzi z KADIMEXu. Producent narzędzi, z którym KADIMEX współpracuje już niemal 30 lat! ma w swojej ofercie wysokiej jakości piły do różnych maszyn oraz zastosowań. Są to między innymi piły sprawdzające się doskonale na wielopiłach produkcji RAIMANNA, o których pisaliśmy wczoraj.

Przykładem tego typu narzędzia jest piła STEHLE LWR do rozkroju wzdłużnego. Stosowana zarówno w wielopiłach, strugarkach z opcją rozcinania, jak i innych maszynach.

Typowe dla pił STEHLE do wielopił płaskie zęby posiadają ostrza wykonane z najwyższej jakości węglika spiekanego co wyraźnie zwiększa żywotność piły. Dodatkowe noże boczne (rakersy) zapobiegają kontaktowi stalowej tarczy z drewnem odprowadzając wióry z obszaru pracy piły, pełniąc zarazem funkcję chłodzącą, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku maszyn o dużej wydajności. Korpusy wykonane są z najwyższej jakości stali narzędziowej co daje możliwość nawet 4 krotnego regenerowania narzędzia co jeszcze bardziej wydłuża okres użytkowania piły.

Piły STEHLE LWR dobrze sprawdzają się zarówno w suchym jak i mokrym litym drewnie niezależnie od gatunku.

Wysoka żywotność charakterystyczna dla STEHLE, której ciężko dorównać większości firm dostępnych na rynku, sprawia, iż warto zainwestować więcej aby zmniejszyć koszty produkcji w skali całego roku!

Poniżej tabela wymiarów piły. Inne wymiary na zapytanie.  Zapraszamy do kontaktu w sprawie narzędzi podczas targów LIGNA. Zarówno my jak i przedstawiciele STEHLE chętnie udzielą Państwu bardziej szczegółowych informacji.