Zastosowanie klejów polioretanowych.

W naszej ofercie znajdziecie również kleje poliuretanowe niecertyfikowane czyli takie, które zastosować można przy produkcji elementów nie muszących spełniać normy PN-EN 14080. Pod względem jakości klejenia nie ustępują one swoim certyfikowanym odpowiednikom z linii PURBOND. Nie można ich co prawda wykorzystać tam gdzie wymagane są odpowiednie normy ale są tańsze. Choć określenie kleje D4 odnosi się raczej do klejów polioctanowinylowych, nie do poliuretanów to doskonale obrazuje ono odporność kleju na warunki atmosferyczne. W przypadku poliuretanów jest ona w zasadzie jeszcze wyższa niż przy klejach białych w klasie D4. Oferujemy zarówno znane i obecne od lat na rynku kleje HENKEL PURWELD jak i nowe, nie gorsze kleje KADIMEX LIQUID PUR, na których wprowadzenie mogliśmy sobie pozwolić dzięki wieloletniemu doświadczeniu zbieranemu w branży drzewnej od 1991 roku.

 


HENKEL – PURWELD

Linia produktów Loctite HB S (zanana jako PURWELD PURBOND HB S™) łączy nasze doświadczenie nabyte w Europie z nowymi rozwiązaniami, by spełnić wymagania stawiane przez klientów w Azji i rejonie Pacyfiku.

Kleje linii PURWELD (obecnie Loctite UR) przeznaczone jest do klejenia elementów poddanych pełnej ekspozycji na warunki atmosferyczne bez konieczności spełnienia wymagań normy PN-EN 14080. mają Mają one zastosowanie w montażu i doskonale sprawdzają się zarówno w klejowych złączach klinowych, jak i w klejeniu warstwowym.

Kleje linii Loktite UR (znane jako PURWELD)

 

Cztery główne zalety stosowania spoiw PURWELD

  • Spoiwo jednoskładnikowe Spoiwa Loctite HB PURBOND (znane ako PURBOND HB), Loctite HB S PURBOND (znane jako PURBOND HB S i Loctite UR (znane jako PURWELD) są jednoskładnikowymi systemami (nie wymagają mieszania), które składają się w stu procentach z ciała stałego (bez rozpuszczalnika). Dlatego też nakłada się mniejszą ilość spoiwa, przez to jest ono wydajne. Czyszczenie nie jest konieczne (co oszczędza czas), a odpady są minimalne.
  • Dostępny system wysokiej wydajności Spoiwa PURBOND i PURWELDfirmy PURBOND oferują szeroki zakres czasu montażu. Dostępne są spoiwa o krótkim czasie wiązania, umożliwiające szybkie wytwarzanie elementów prasowanych tylko na zimno (prasowanie na ciepło nie jest konieczne), co pozwala zwiększyć wydajność i obniżyć koszty.
  • Spełnienie nowoczesnych potrzeb Wszystkie produkty firmy PURBOND są zarejestrowane jako JAIA FPPPP według Japońskiego Związku Przemysłu Klejarskiego (JAIA). Podczas procesu produkcji oraz z końcowego produktu drewnianego nie wydziela się formaldehyd ani rozpuszczalnik.
  • Technologia zatwierdzona ponad dziesięć 20 lat temu PURBOND jest zgodny ze standardami DIN, EN oraz ASTM i może być stosowany do produkcji konstrukcyjnych elementów nośnych poddawanych dużym obciążeniom. Spoiwa PURBOND są z powodzeniem stosowane przez europejskich klientów od 1990 roku.

LIQUID PUR

30 lat doświadczeń na rynku klejowym pozwoliło nam na wypuszczenie własnej marki klejów poliuretanowych. Kleje z linii LIQUID PUR są doskonałą alternatywą dla osób szukających budżetowych rozwiązań zapewniających adekwatną jakość produktu końcowego.

Kleje linii LIQUID PUR  przeznaczone jest do klejenia elementów poddanych pełnej ekspozycji na warunki atmosferyczne bez konieczności spełnienia wymagań normy PN-EN 14080. Mają one zastosowanie w montażu i doskonale sprawdzają się zarówno w klejowych złączach klinowych, jak i w klejeniu warstwowym. Przykładowe zastosowania w jakich można wykorzystać kleje poliuretanowe z linii LIQUID PUR to choćby klejenie mebli ogrodowych, klejenie płotów drewnianych, klejenie elementów na placach zabaw, klejenie deski tarasowej itd.

Linia LIQUID PUR obejmuje następujące kleje:

LIQUID PURK5R

LIQUID PUR K15R

LIQUID PUR K25R

LIQUID PUR K45R

Poniższe wykres i tabela obrazują czasy otwarte oraz czasy prasowania poszczególnych produktów z linii LIQUID PUR.

 

 

 

 

W naszej ofercie są również wysokiej jakości nakładarki do klejów poliuretanowych. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu.

 

 

O zaletach klejów poliuretanowych przeczytać można w artykule na oknonet.pl. I choć sam artykuł dotyczy klejów certyfikowanych to ich zalety są wspólne również dla linii PURWELD i LIQUID PUR.