Ostatnio pisaliśmy o certyfikacie FSC, który uzyskaliśmy. Informacja ta zasługuje na małe uzupełnienie, gdyż jak wiedzą jego posiadacze jest to sprawa nieco bardziej złożona.

Jak już pisaliśmy nasza firma wdrożyła system kontroli pochodzenia produktów FSC zgodnie z systemem certyfikacji Forest Stewardship Council i od 17.10.2019 posiada stosowne certyfikaty FSC, pozwalające na sprzedaż towarów w ramach kontrolowanego łańcucha dostaw.

Posiadaczami certyfikatu są również nasi dostawcy: firma HALSPAN i firma SAUERLAENDER SPANPLATTEN. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, byśmy mogli dostarczać Państwu produkty certyfikowane FSC MIX CREDIT.

Z pewnością pozytywną informacją będzie, dla wszystkich produkujących zgodnie z normami FSC, że z tytułu dostaw certyfikowanych FSC MIX CREDIT nie będziemy pobierać dodatkowych opłat, ani stosować odmiennych (wyższych) cen na produkty, co bywa dość powszechnie praktykowane na rynku. Zasadę tę będziemy stosować tak długo jak nasi dostawcy nie będą praktykować takiego zróżnicowania.

Tak więc możliwość zakupu produktów certyfikowanych FSC Mix Credit nasi Klienci dostają od nas bezpłatnie, podobnie jak nie pobieramy opłat partycypacyjnych za korzystanie z Krajowej Oceny Technicznej (poprzednio Aprobat Technicznych) na drzwi systemu Halspan.

Mamy nadzieję, że uzyskany certyfikat pozwoli pozyskać naszym Klientom nowych odbiorców i wspólnie dbać o lasy.

Certyfikat naszej firmy w PDF