Niekiedy po wyjechaniu z tartaku drewno, które chcemy poddać rozkrojowi wzdłużnemu jest zbyt grube aby było to możliwe do przeprowadzenia na wielopile. Czasami specyfika produktu wymaga od nas przeprowadzenia cięcia w niestandardowy sposób – po przekątnej, w poprzek deski itp. We wszystkich tego typu sytuacjach rozwiązaniem może być  pilarka taśmowa. Raimann dostarczający kompleksowe rozwiązania w kwestii rozkroju wzdłużnego  oferuje zarówno pilarki dwu jak i jedno taśmowe.

Na targach LIGNA w Hanowerze zobaczyć będzie można jedno-taśmową BKS oraz dwu taśmową BK Twin.Wysokowydajne maszyny imponują możliwością różnych zastosowań.

Mniejszy, jedno-taśmowy BKS daje nam możliwość rozcinania elementów o maksymalnej wysokości 370 mm i o szerokości do 535 mm.

Różne rolki napędowe (ząbkowane, gumowane, profilowane)  zapewniają prowadzenie elementów odpowiadające potrzebom naszej produkcji.

Regulacja rolek prowadzących zapewnia możliwość obróbki różnych wymiarów materiału oraz pod różnym kątem.

Pilarka ta bywa wykorzystywana zarówno w wysoko zmechanizowanych liniach jak i jako wolnostojąca maszyna. Poniżej przykład wykorzystania w linii.

 

BK Twin zapewnia jeszcze większą wydajność od BKS dzięki szybkiemu posuwowi do 60 m/min oraz dwóm piłom taśmowym.  Maksymalna wysokość cięcia wynosi tu 300 mm. Szerokość natomiast do 400 mm.

Prospekty:

BKS

BK