Choć w dobie internetu znacznie więcej rzeczy można zobaczyć nie wychodząc z biura to targi branżowe nadal odgrywają bardzo ważną rolę.  Można na nich zobaczyć i porównać najnowsze rozwiązania i produkty wielu producentów od razu dopytując o szczegóły i wyjaśniając wątpliwości, nawiązać znajomości i otrzymać promocyjne oferty.

Szczególne znaczenie targi mają w branży drzewnej, w której producenci maszyn i narzędzi nie mają salonów rozsianych po całym kraju, które odwiedzić można w każdej chwili. Na targach natomiast zobaczyć można rozwiązania wielu z nich w jednym miejscu. Szczególnym wydarzeniem dla naszej branży są największe na świecie targi przemysłu drzewnego LIGNA odbywające się co 2 lata w Hanowerze.

Jak co roku na targach tych wystawiać się będą nasi partnerzy i dostawcy. Na ich stoiskach nie zabraknie przedstawicieli KADIMEXu!

Spośród dostawców klejów na pewno obecny będzie HENKEL oraz DYNEA. Ciekawe stoiska przygotują nasi partnerzy z R+H dostarczający lakiernie. Największą ekspozycję spośród naszych partnerów, wystawi jednak firma WEINIG – producent najwyższej klasy maszyn do obróbki drewna.

Stoisko WEINIGa będzie się mieścić w hali 27 i zajmie w sumie aż 5000 m²! To o 1000 m² więcej niż 2 lata temu.

Wystawiane będą nie tylko pojedyncze maszyny ale i całe linie do obróbki drewna obejmujące strugarki, skanery, wielopiły, optymalizerki i łączarki.

Zaprezentowane zostaną również najnowsze rozwiązania i maszyny, takie jak mający swoją premierę jesienią, na wewnętrznych tragach INTECH, Conturex Artis. To stosunkowo małe centrum obróbcze do produkcji okien już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem.

Poza stoiskiem WEINIG zorganizuje wystawę w znajdującym się nieopodal zakładzie produkcyjnym firmy córki GRECONA w Alfeld. Prezentowane tam będą łączarki do drewna. Nie zabraknie także maszyn do łączenia drewna konstrukcyjnego, które cieszy się coraz większą popularnością w budownictwie.

Na stoiskach naszych partnerów, nie zależnie od profilu produkcji i wielkości zakładu, każdy znajdzie coś interesującego. Właśnie dlatego już teraz chcielibyśmy wszystkich zaprosić do Hanoweru w dniach 27-31.05.2019 r.

Tymczasem w najbliższych tygodniach postaramy się przybliżyć tegoroczną ekspozycję przygotowaną na targi LIGNA.