Niezależnie od tego czy mówimy, o małym zakładzie stolarskim, wielkiej fabryce, ekipie montażowej czy stolarzu amatorze podczas obróbki drewna każdemu z nich potrzebna jest piła. Zarówno przy produkcji tarcicy, mebli, okien czy układaniu podłogi od czasu do czasu trzeba coś przeciąć. Właśnie dlatego narzędzia do tego stosowane powinny być wysokiej jakości i o wysokiej żywotności tak aby mogły nam dobrze służyć przez długi czas.

Wymagania te spełniają wszystkie piły oferowane przez naszą firmę. Dostawców narzędzi dobieramy ze szczególną uwagą tak aby zapewnić naszym klientom jak najwyższy komfort pracy. Na szczególną uwagę zasługują piły niemieckiej marki STEHLE, spośród których wyróżniają się nowe piły w systemie NN-SYSTEM DP FLEX. System opatentowany!

Poza trwałością charakteryzującą produkty marki STEHLE piły z serii NN-SYSTEM odznaczają się bardzo cichą pracą (NN – no noise z ang. bez hałasu). Zapewniają to bardzo małe przestrzenie między zębami, dzięki którym piły pracują znacznie ciszej zarówno podczas pracy jak i na „biegu jałowym”.  Przy poziomie hałasu tylko 70 dB (A) noszenie stoperów podczas pracy jest praktycznie przeszłością, a sąsiedzi nie będą się skarżyć.

Drugi człon nazwy pił NN-SYSTEM DP FLEX pochodzi od słowa „flexibility” czyli elastyczność. Jest to kolejna cecha charakteryzująca najnowsze piły STEHLE. Możliwość zastosowania ich przy obróbce wielu materiałów i imponująca jakość cięcia dzięki wyjątkowej konfiguracji zębów (HR) (wyjątek stanowią piły podcinające: konfiguracja zębów naprzemianskośna -WS) sprawiają, że piły te będą wsparciem dla każdego zakładu niezależnie czy obrabiane w nim jest drewno lite, płyty OSB, wiórowe, płyta HPL czy elementy aluminiowe. Mnogość zastosowań przedstawia poniższa grafika.

Uniwersalność zapewnia nie tylko możliwość zastosowania przy cięciu różnych materiałów, ale także możliwość zamontowania na wielu rodzajach – pilarek od ręcznych pilarek tarczowych, przez piły stołowe i ukośnice, pionowe piły panelowe po maszyny CNC i obrabiarki przelotowe.

 

Do zalet pił NN-SYSTEM DP FLEX doliczyć trzeba zaskakująco cienką szerokość rzazu, która wynosi jedynie 2,5 mm przy możliwości 2-krotnego przeostrzenia! Przekłada się to nie tylko na mniejsze ubytki materiału podczas obróbki, ale także generuje zauważalnie mniejsze opory skrawania a tym samym zmniejsza zapotrzebowanie na moc (co z pewnością przyda się w obliczu ostatnich podwyżek cen energii).

Żywotność ostrza jest mierzalnie dłuższa dzięki nakładkom z diamentów. Piły dobrze utrzymane i regularnie czyszczone zapewnią swojemu posiadaczowi dobrą jakość cięcia przez długi czas.