Narzędzia diamentowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego kto poszukuje większej żywotności. Choć przy zakupie koszty są większe niż przy narzędziach z ostrzami z węglika HM lub ze stali szybkotnącej HSS, to czas użytkowania takiego narzędzia oraz czas pomiędzy ostrzeniami jest znacznie dłuższy. W ofercie Kadimexu znaleźć można bogaty wybór narzędzi diamentowych – podobnie jak narzędzia z węglika i stali szybkotnącej dostępne są zarówno od naszego wieloletniego partnera, firmy Stehle, jak i pod naszą własną marką.

Narzędzia diamentowe w przemyśle drzewny najczęściej wykorzystywane są przy obróbce materiałów drewnopochodnych takich MDF, HDF, płyty wiórowe, płyty laminowane. Dzieje się tak m.in. ze względu na większą przewidywalność materiału niż w przypadku drewna litego, w którym narzędzie może natrafić na sęki czy kule lub gwoździe tkwiące niekiedy w drewnie, co może skutkować uszkodzeniem kosztownego narzędzia. Niemniej jednak coraz częściej spotyka się również przypadki wykorzystania narzędzi diamentowych przy obróbce drewna litego. Na tego rodzaju rozwiązanie można sobie jednak pozwolić tylko jeśli obrabia się wysokiej jakości materiał, najlepiej optymalizowany za pomocą skanera do drewna, gwarantującego wysoką powtarzalność i efektywność detekcji.

Ostrzenie narzędzi diamentowych – najczęściej odbywa się u dostawcy. Podobnie jak inni dostawcy diamentowych narzędzi i my oferujemy ich ostrzenie – powierzając Wasze narzędzia profesjonalistom. Dobierając partnerów ostrzących nasze narzędzia dbamy o to aby posiadali oni odpowiednie doświadczenie i oferowali jak najwyższą jakość usług.

Narzędzia diamentowe STEHLE

Logo firmy Stehle - producenta narzędzi do obróbki drewna, narzędzi do płyt drewnpochodnych, narzędzi do aluminium i stali. Najczęściej kupowane narzędzia Stehle to piła tarczowa, frezy do mikrowczepów oraz głowice strugarskie.

Stehle jest to firma, której dystrybutorem na Polskę jesteśmy praktycznie od powstania firmy Kadimex. O jakości narzędzi naszego wieloletniego partnera mogą zaświadczyć setki zadowolonych klientów, którzy skorzystali z asortymentu Stehle. Jeśli chodzi o ofertę narzędzi diamentowych zaoferować możemy:

 • diamentowe piły tarczowe – piły diamentowe Stehle odznaczają się bardzo wysoką żywotnością. Klienci używający pił Stehle chwalą sobie również lepszą niż u konkurencyjnych produktów jakość cięcia. Szeroki wybór sprawia, iż jesteśmy w stanie dostarczyć zarówno tarczę do ukośnicy czy zagłębiarki, piłę do pilarki stołowej oraz diamentowe piły do maszyn (np. okleiniarek, pilarek panelowych czy centrów obróbczych CNC). Poza piłami diamentowymi do materiałów drewnopochodnych Stehle ma w swojej ofercie również piły diamentowe do tworzyw sztucznych oraz materiałów kompozytowych. Na szczególną uwagę zasługują piły w innowacyjnym NN-system, o których przeczytać można w jednym z naszych artykułów.
 • diamentowe frezy trzpieniowe – jeżeli potrzebny Ci diamentowy frez trzpieniowy, który zapewni wysoką jakość i długo posłuży warto zastanowić się właśnie nad frezami trzpieniowymi Stehle. Zaletą nie do przecenienia w przypadku trzpieniowych frezów diamentowych Stehle jest możliwość zapewnienia wysokiej wydajności produkcji. Szeroki zakres wymiarów oraz zastosowań sprawia, że niemalże każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie czy potrzebny jest frez prosty, frez do nestingu czy frez profilowy jesteśmy w stanie go dostarczyć. Na uwagę zasługują również frezy w innowacyjnym systemie P-System unikalny zapewniającym kąt ścinania 70 stopni. Aby dobrze wykorzystać frez palcowy Stehle, należy zaopatrzyć się również w wysokiej jakości uchwyt narzędziowy. Również w tym przypadku Stehle wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku oferując szeroki wybór, różnego rodzaju mocowań (koszyczki z uchwytem HSK, uchwyty w systemie Hydro, uchwyty w systemie Tribos, uchwyty mocowania termicznego „Heat-shrinking” czy koszyczki precyzyjne).
 • diamentowe frezy nasadzane – diamentowe frezy nasadzane stosowane są przede wszystkim w procesie okleinowania, na różnego rodzaju frezarkach dolnowrzecionowych, czopiarkach a nawet na strugarkach. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów narzędzi diamentowych, tak i diamentowe frezy nasadzane posiadają opatentowane systemy zwiększające jakość obróbki oraz komfort pracy. Frezy z systemem AirStream System zapewniają „ekstremalnie” niski poziom hałasu. Dodatkowo system AirStream zwiększa kąt odprowadzania wióra co przekłada się na zwiększenie żywotności narzędzia (dzięki uniknięciu wielokrotnego zwiórowywania) oraz zmniejsza ilość wiórów zostających w maszynie. Innym patentem wykorzystywanym w diamentowych frezach nasadzanych Stehle jest AirFace System. Frezy z system AirFace charakteryzują się znacznie mniejszym poziomem hałasu podczas pracy co znacznie zwiększa jej komfort.

Narzędzia diamentowe KADIMEX

Stehle są to narzędzia w klasie premium. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku, specjalnie dla tych, którzy szukają niższej ceny przygotowaliśmy narzędzia, które sprzedajemy pod własną marką. Jak zwykle w takich przypadkach, wybierając fabrykę, która wyprodukuje narzędzia diamentowe Kadimexu kierowaliśmy się dbałością o wysoką jakość naszych produktów i weryfikowaliśmy je przed wprowadzeniem na rynek.

Zaletą naszych narzędzi jest elastyczność. Nie ograniczamy się do pozycji katalogowych, staramy się podjąć dostarczenia narzędzi również na specjalne zamówienie – wystarczy wysłać nam rysunek potrzebnego narzędzia a my przygotujemy ofertę!

Nasza oferta obejmuje:

DIAMENTOWE FREZY TRZPIENIOWE

 • Diamentowe frezy trzpieniowe ze stalowym korpusem
 • Diamentowe frezy trzpieniowe z korpusem z Densimetu
 • Diamentowe frezy trzpieniowe z korpusem z węglika spiekanego

Frez diamentowy w zależności od modelu może być zastosowany do obróbki: płyt drewnopochodnych (płyta wirówoa, MDF, HDF, płyty laminowane, płyty fornirowane, płyt melaminowanych, sklejki) oraz drewna litego.

Oferowane przez nas frezy charakteryzują się obniżonym poziomem hałasu emitowanego podczas pracy.

DIAMENTOWE FREZY NASADZANE

 • Frezy rowkujące z ostrzami diamentowymi
 • Frezy diamentowe do okeliniarek
 • Diamentowe frezy profilujące

PIŁY FORMATUJĄCE I PODCINAJĄCE Z OSTRZAMI PCD (DIA)

 • Piły diamentowe do płyt drewnopochodnych* i drewna litego
  • Uniwersalne piły diamentowe
  • Piły diamentowe do pilarek panelowych
  • Piły diamentowe do pilarek formatujących
  • Podcinaki diamentowe z zębem stożkowym
  • Regulowane podcinaki diamentowe
  • Piły diamentowe do rowkowania
  • Regulowane piły diamentowe do rowkowania
  • Piły diamentowe LAMELLO
  • Piły diamentowe zwiórowujące (w tym negatywne i pozytywne)
 • Piły diamentowe do profili aluminiowych
 • Piły diamentowe do profili PVC dla przemysłu okiennego
 • Piły diamentowe do materiałów abrazyjnych**

*poprzez płyty drewnopochodne rozumiemy przede wszystkim: MDF, HDF, MDF oraz HDF laminowany/obłogowany/fornirowany, płyty wiórowe, laminowane/obłogowane/fornirowane płyty wiórowe,  sklejkę, sklejkę laminowaną itp.

**pod hasłem piły do materiałów abrazyjnych kryje się przede wszystkim: piła do korianu HPL, piła do fibrogresu, piła do włókno-cemnetu, piła do kartongresu.

WIERTŁA DIAMENTOWE

 • Diamentowe wiertła nieprzelotowe
 • Diamentowe frezy puszkowe
 • Diamentowe wiertła nieprzelotowe z pogłębiaczem
 • Diamentowe wiertła przelotowe