Grupa WEINIG jest znana przede wszystkim z wysokiej jakości swoich produktów. Maszyny wyprodukowane przez niemiecki koncern jeśli tylko są prawidłowo utrzymywane i konserwowane służą swoim właścicielom przez długie lata, tracąc na wartości stosunkowo nie wiele w porównaniu do innych maszyn, a jeszcze mniej na jakości wykonywanej pracy. Można śmiało powiedzieć, że jest to dobry przykład niemieckiej solidności.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że w parze z wysoką jakością pojawia się także wysoka cena. Jest to charakterystyczne nie tylko w przypadku maszyn ale i innych produktów „z grupy premium”. Wielu inwestorów przy zakupie nie bierze pod uwagę tego, że koszty eksploatacji w przypadku produktów WEINIG-a są znacznie niższe niż w przypadku innych maszyn (mniejsza liczba awarii, szybsza obsługa a co za tym idzie mniej przestojów), co sprawia, że w ostatecznym rozrachunku korzystniej jest kupić droższą maszynę.  Pomimo tego wysoka cena „wejściowa” zniechęca niektórych do zakupu obrabiarek najwyższej jakości.

Aby umożliwić korzystanie z maszyn klasy premium również tym, którzy nie mogą lub nie chcą pozwolić sobie na tak duże wydatki na starcie,  WEINIG wprowadził szereg ofert pozwalających na zakup swoich maszyn w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jeśli chodzi o strugarki, od dawna w ofercie był już Powermat 700 Compact – 5 lub 6 wrzecionowa strugarka. Choć liczba opcji dodatkowych jest w niej ograniczona (w porównaniu do standardowego Powermata 700),  to wyposażenie w zupełności wystarcza wielu firmom, a cena jest o wiele atrakcyjniejsza.

Obecnie w ofercie pojawiła się maszyna Powermat 700 Black Line, który jest rozszerzeniem Compacta o atrakcyjne opcje dodatkowe takie jak np.

– oprogramowanie PowerCom Plus, pozwalające na wprowadzenie znacznie większej  ilości  profili  oraz  umożliwiające połączenie maszyny z urządzeniem pomiarowym OptiControl Digital  a także zdalne zarządzanie za pomocą aplikacji WeinigApp. Ponadto interfejs PowerCom Plus jest znacznie bardziej przejrzysty od standardowego oprogramowania MemoryPlus.

– uchwyty narzędziowe  z mocowaniami typu Powerlock , znacznie zwiększające jakość obróbki oraz przyśpieszające przezbrajanie maszyny (zmiana narzędzia odbywa się za przyciśnięciem jednego guzika).

Promocja pozwala zaoszczędzić nawet do 20% w stosunku do zakupu standardowej maszyny!

Kolejna atrakcyjna oferta wprowadzona przez grupę WEINIG skierowana jest głównie do producentów okien i mebli. Na dniach otwartych InTech zaprezentowany został Conturex Artis. Pełny opis nowej maszyny zasługuje na oddzielny artykuł. Krótko mówiąc jest to mniejsza maszyna zachowująca wszystkie zalety serii Conturex, w bardzo atrakcyjnej cenie.  Przeznaczona w szczególności dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę na  tak zaawansowanych centrach obróbczych. Nowością jest nowy stół stół typu Powergrip RePos Easy, który umożliwia produkcję jeszcze bardziej skomplikowanych profili.

Zarówno sama maszyna jak i nowy typ stołu są nowością, dzięki czemu pozyskanie dotacji na opisaną maszynę powinno być łatwiejsze!

Inną nowinką na rynku europejskim jest powrót serii Unimat, produkowanej obecnie na rynek azjatycki i południowo-amerykański. Maszyny od produkowanych w Niemczech Powermatów różni jedynie barak możliwości wyboru niektórych opcji dostępnych w Powermatach. Poza tym są one przygotowane według niemieckich planów i standardów.  W związku z faktem, iż wyprodukowane były poza Niemcami, gdzie koszty pracy są wysokie, cena maszyn jest znacznie niższa niż w przypadku serii Powermat. Niestety,  w przeciwieństwie do Powermatów , Klient ma możliwość wyboru jedynie kilku dostępnych wersji maszyny (brak możliwości konfiguracji). Niemniej jednak jest to zdecydowanie atrakcyjna oferta dla firm, które nie chcą wydawać dużych kwot na maszyny a chciałyby mieć wysokiej klasy, nową strugarkę WEINIG-a.

Jak co semestr będzie także możliwość kupna strugarki Powermat 700, na której uczyli się studenci Wydziału Technologii Drewna w Poznaniu. Przebieg maszyny jest bardzo niewielki, stan nienaganny a w związku z faktem, iż wyprodukowano ją w tym roku jest sprzedawana jako nowa maszyna. Pomimo tego cena jest niezwykle atrakcyjna i pozwala na znaczną oszczędność. Współpraca z Uniwersytetem w Poznaniu trwa już od kilku lat. Dzięki niej nowi inżynierowie Technologii Drewna już kończąc studia znają nasze strugarki i wiedzą jak je obsługiwać.

Poza strugarkami i centrami obróbczymi CNC pojawiła się także możliwość zakupu optymalizerki przelotowej w bardzo atrakcyjnej cenie. Firma DIMTER-WEINIG wprowadziła do oferty specjalną wersję pilarki OptiCut 200 w wersji BASIC. Ta przelotowa optymalizerka zachowuje wszystkie zalety standardowej maszyny OptiCut 200 Classic (choć nie ma w niej niektórych opcji dodatkowych). Kupno wersji BASIC pozwala na oszczędność rzędu  15%.

Ostatnią promocyjną ofertą o jakiej warto przypomnieć jest „Pakiet ostrzarski WEINIG” obejmujący ostrzarkę do noży strugarskich Rondamat 960 oraz system pomiarowy OptiControl. Są to urządzenia, który przydadzą się w każdym zakładzie, w którym wykorzystywana jest strugarka a także w profesjonalnych ostrzarniach do narzędzi. Rondamat 960 umożliwia zarówno ostrzenie noży prostych jak i produkcję oraz ostrzenie noży profilowych. Możliwa jest obróbka zarówno noży wykonanych ze stali HSS jaki i (opcjonalnie) węglika spiekanego HM. Opcją jest także ostrzenie noży prostych w trybie automatycznym. Nie masz specjalisty od ostrzenia w zakładzie? Żaden problem! Podczas uruchomienia nasz monter przeszkoli pracowników. Dodatkowo w ofercie możemy zawrzeć szkolenie, które odbędzie się w naszym centrum szkoleniowym w Tauberbischofsheim. Co ważne oferta promocyjna na „Pakiet ostrzarski WEINIG” ważna jest jedynie do końca roku.

Osobom poszukującym tańszych rozwiązań niezmiennie polecamy zapoznać się także z ofertą Weinig ClassicShop z maszynami używanymi. Co ciekawsze oferty wrzucamy na naszą podstronę dotyczącą maszyn WEINIG, w zakładce ClassicShop.

Zainteresowanych promocjami zachęcamy do kontaktu ze swoim regionalnym przedstawicielem firmy WEINIG. My z największą przyjemnością obsłużymy firmy o kodach pocztowych zaczynających się na: 00, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 09, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99.