W dzisiejszych czasach podstawą funkcjonowania każdej firmy jest przepływ informacji. Jest to szczególnie ważne w firmach produkcyjnych wykorzystujących zaawansowane technologie gdzie właściciele i zarządzający chcieliby mieć ciągłą kontrolę nad tym co dzieje się na produkcji, a każda minuta postoju jest kosztowna i należy je jak najszybciej zażegnywać.  Opisane problemy Weinig rozwiązuje swoją aplikacją na smartfony.

Od pewnego czasu Weinig w ramach usługi Service App udostępnia swoim klientom użyteczne narzędzia do codziennej pracy w warsztacie. Najnowszą generacją programu App Suite Weinig otwiera całkiem nowy rozdział.

Wprowadzone nowości to przede wszystkim integracja aplikacji Siemensa Mind Sphere i monitor maszynowy, dzięki którym można teraz kontrolować bezpośrednio na smartfonie stany robocze i bieżące zadania produkcyjne maszyn połączonych ze sobą w sieci Cloud. Tym sposobem można szybko reagować na zaistniałe sytuacje.

Inne zalety to ulepszone planowanie napraw serwisowych i możliwość szybkiego profilaktycznego utrzymania urządzeń w dobrym stanie. Jednym z wielu nowych usprawnień jest monitorowanie temperatury wrzeciona, realizowane wygodnie przy użyciu smartfona.

Ponadto najnowsza wersja App Suite umożliwia nawiązanie bezpośredniego kontaktu z miejscowym partnerem serwisowym.

Aplikację można pobrać zarówno na Androida jak i Iphonea.