Obrazek ilustruje różnego rodzaju wiertła do drewna litego oraz płyt drewnopochodnych. Widoczne są zarówno wiertła przelotowe, wiertła nieprzelotowe czy wiertła puszkowe.

Firma Stehle od lat zajmuje się produkcją narzędzi skrawających do przemysłu drzewnego. Najpopularniejszymi produktami oferowanymi i sprzedawanymi przez Kadimex spośród portfolio Stehle są przede wszystkim wysokiej jakości piły tarczowe, narzędzia strugarskie oraz frezy do połączeń wieloklinowych. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i ponad 100 letniemu doświadczeniu otrzymujemy narzędzia o ponadprzeciętnej jakości. Choć zdecydowanie bestsellerami są wyżej wymienione produkty to należy pamiętać, że Stehle dysponuje większym asortymentem i posiada również płytki wymienne, głowice, różnego rodzaju, frezy oraz wiertła.

W ofercie niemieckiego producenta znajdziemy wszystkie różne rodzaje wierteł m.in. wiertła przelotowe, wiertła nieprzelotowe, wiertła cylindryczne (często nazywane puszkowymi lub frezami puszkowymi),  wiertła stożkowe czy wiertła pogłębiające.

Narzędzia te możemy również podzielić na jakość wykonania- materiał z którego wiertło jest zrobione i sposób w jaki zostało wykonane – HM(lub HW) oraz VHM(lub VHW).

Oznaczenie HM informuje, że ostrze wiertła wykonane jest z węglika spiekanego, co zapewnia dobre parametry skrawania i odpowiednią wytrzymałość narzędzia przy optymalnej cenie.

VHM oznacza, że cała powierzchnia ostrza lub też całe narzędzie wytworzone jest w węglika spiekanego. Wiertło VHM zapewnia wysokie wartości posuwu i nawet do sześciu razy dłuższy czas użytkowania niż konwencjonalne wiertła. Narzędzia VHM polecane są przy procesach produkcyjnych i tam gdzie po prostu wiemy, że wiertła będą używane z większą częstotliwością.

Wiertła Stehle znajdą zastosowanie w zakładach przemysłowych, mniejszych firmach oraz w przydomowych warsztatach. Możemy użyć ich do następujących maszyn:

– centrum obróbcze CNC

– wiertarka wielowrzecionowa

– wiertarka stacjonarna

– wiertarka przenośna

– wiertarka do okuć

Dwoma podstawowymi materiałami przeznaczonymi do użytku tych wierteł są materiały drewnopochodne oraz lite drewno. Te pierwsze obejmują dość obszerny zakres, gdyż mogą to być płyty wiórowe, MDF, OSB, sklejka itp. Niektóre wiertła dodatkowo mogą być używane przy materiałach abrazyjnych, co fajnie poszerza wachlarz zastosowania. Jakie wiertło, w którym materiale sprawdzi się lepiej, zależy od jego specyfikacji, którą najłatwiej można poznać w naszym sklepie internetowym.

Mocowanie wierteł odbywa się na kilka sposobów, czyli może to być uchwyt wiertarski, uchwyt combi, uchwyt szybkomocujący lub uchwyt szybkozmienny. Narzędzia mogą być kompatybilne z systemem Weeke. Wyjątkiem z oferty jest wiertło stożkowe, które montowane jest na drugim wiertle.

Kadimex wychodząc naprzeciw klientom poszukującym atrakcyjnej ceny wprowadził do swojej oferty również wiertła sprzedawane pod własną marką. Niezależnie od marki Stehle lub Kadimex nasze wiertła zostały przetestowane w wielu zakładach przemysłowych i są sprawdzonym rozwiązaniem.

Niezależnie więc od tego czy poszujesz: wiertła do drewna czy wiertła do płyty drewnopochodnej. Czy interesuje Cię wiertło do centrum CNC czy wiertło do wiertarki wielowrzecionowej, skieruj do nas swoje zaptyanie i zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu.

Teraz niektóre wiertła dostępne są również w naszym sklepie internetowym! Jeśli nie znalazłeś potrzebnego wymiaru lub planujesz zakup większej ilości, skontaktuj się z naszym działem handlowym!