„Frezy dostępne w Kadimexie są niczym profesjonalny triathlonista na dystansie IronMana, mogą pracować długo i szybko.”

 

Łączenie na wieloklin wymaga nie lada precyzji. Właśnie dlatego narzędzia odpowiedzialne za ten proces wymagają wyjątkowej staranności przy produkcji co przekłada się również na cenę. Sposobem na oszczędność może być kupowanie frezów powlekanych, które dzięki specjalnemu przygotowaniu są w stanie pracować znacznie dłużej niż frezy ze standardowej stali szybkotnącej. Dodatkowa powłoka daje oszczędność nie tylko pieniędzy – dłuższy czas między ostrzeniami, frezy starczają na dłużej więc rzadziej trzeba je kupować, ale i czasu ponieważ nie musimy tak często przezbrajać maszyny. A jak mawiają czas to pieniądz.

Przykładem specjalnej powłoki na frezy do mikrowczepów z HSS jest powłoka TRIATHLON. Powłoka zaprojektowana przez Stehle i „ochrzczona” przez Kadimex (tak, to my wymyśliliśmy nazwę, która przyjęła się na całym świecie) zapewniają znacznie większą żywotność narzędzi, dzięki czemu doskonale sprawdzają się nawet na największych maszynach takich jak Turbo S czy CombiPact.

Frezy z powłoką TRIATHLON dostępne są w 2 wersjach jeśli chodzi o ilość zębów – Z6 oraz Z8. Jeśli chodzi o długość połączeń również mamy 2 opcje. Tradycyjne 10/11 oraz nowatorskie połączenie 6/7 mm, gwarantujące oszczędność materiału i pieniędzy.

Maszyna/Aplikacja:

– wysokowydajne maszyny do połączeń wieloklinowych

– maszyny z i bez zwiórownika

– do połączeń drewna na długość

Design:

-prawdziwe Z6 do pracy przy wysokich posuwach lub prawdziwe Z8 do najszybszych łączarek dostępnych na rynku.

– dostępne do połączeń 10/11 mm oraz 6/7 mm.

Zalety:

– stała jakość połączeń przy wysokich posuwach dzięki podwójnej  i większej ilości zębów w porównaniu do standardowych Z3+3

– wielokrotnie większa żywotność dzięki powłoce TRIATHLON

Z6 a Z8:

– do 33% większa wydajność na frezach Z8

Połączenia 10/11 mm a 6/7 mm:

40% mniejszy wiór na frezach 6/7 mm w porównaniu do frezów 10/11 mm

2% oszczędności drewna na frezach 6/7 mm w porównaniu do 10/11 mm

Więcej informacji o frezach.