Już w przyszłym tygodniu w terminie 12-15.07.2022 w Norymberdze odbędą się targi Holz-Handwek. Są to pierwsze tak duże targi w Niemczech od 2 lat. Dedykowane są przede wszystkim producentom drzwi i okien oraz rzemiosłu.

Na targach będziemy obecni na stoisku naszego niemieckiego partnera, firmy Weinig, specjalizującej się w produkcji najwyższej klasy maszyn do obróbki drewna litego – choć z doświadczenia możemy powiedzieć, że równie dobrze nasze maszyny radzą sobie z płytami drewnopochodnymi jak np. MDF, płyty wiórowe a nawet tak nietypowymi tworzywami jak preszpan czy tworzywa sztuczne.

Nasze stoisko jak na każdych targach, na które zapraszamy, będzie wyposażone w liczne maszyny. Jest to więc nie lada okazja aby zobaczyć jak pracują Weinigi i jakie są tej pracy efekty. W przeciwieństwie do targów Ligna w Hannoverze, na targach Holz-Handwerk w Norymberdze nie będzie zbudowanych całych linii produkcyjnych. Maszyny będą ustawione pojedynczo dzięki czemu każdej będzie się można dokładnie przyjrzeć.

Idąc z duchem tematyki targów Weinig zaprezentuje przede wszystkim swoje mniejsze maszyny, które mogą pomóc mniejszym zakładom stolarskim w wykonaniu milowego kroku do przodu i przeistoczeniu się z zakładu rzemieślniczego w przemysłowy oraz maszyny okienne – choć jak pokazuje praktyka CNC stworzone w Weinigu z myślą o producentach okien i drzwi, doskonale radzą sobie również z produkcją mebli i innych produktów.

Na szczególną uwagę zasługują odnowiona strugarka Cube w wersji Cube 3 czy centrum obróbcze CNC Conturex Vario XS – niezwykle wydajna maszyna, która od tej pory zajmuje mniej miejsca.

Zobaczyć będzie można prasę W.Cz. do klejenia kantówki okiennej, centra obróbcze z serii Conturex i Vario MC 50, optymalizerki z serii OptiCut – zarówno suwakowe jak i przelotowe, uniwersalną pilarkę FlexiRip, wszystkie strugarki – od Profimat 30 i Cube do Powermat 1500 cz wielopiłę Raimanna VarioRip 310 M z mobilnymi piłami.

Aby otrzymać darmową wejściówkę należy zarejestrować się na stronie Weinig Experience a następnie przejść w zakładkę events, wybrać Holz-Handwerk 2022 i ze strony wydarzenia w WeinigExperience kliknąć w pole Your Free Trade Ticket. Dalej postępować zgodnie z instrukcją z podstrony, na którą nas przeniesie.

Serdecznie zapraszamy na targi w imieniu swoim i Weiniga!