Wielkimi krokami zbliżają się targi Drema 2022. Już w przyszłym tygodniu od wtorku (13.09.2022) do piątki (16.09.2022) w Poznaniu będą miały miejsce najważniejsze targi branży drzewnej w Polsce – 5 targi o tej tematyce na świecie (wyprzedzają je tylko LIGNA,  XYLEXPO, IWF Atlanta i WMF Shanghai). Ponad 200 wystawców zaprezentuje swoje maszyny, narzędzia, kleje i inne produkty związane z branżą drzewną. Wśród nich nie zabraknie Kadimexu, który choć tym razem nie będzie wystawiać swojego własnego stoiska, to będzie obecny na stoiskach naszych partnerów. Tradycyjnie, jak co roku będziemy na stoisku Weiniga – naszego wieloletniego partnera, znanego na całym świecie producenta maszyn. Ponadto nasi koledzy pojawią się na stoisku firmy Alsibois, której przedstawicielem na Polskę staliśmy się w tym roku. Alsibois jest to belgijska firma produkująca wysokiej klasy masy szpachlujące do drewna. Szpachlówki Alsibois nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Nie kruszą się, nie kurczą się i nie wypadają. Można je spokojnie barwić zarówno farbą, bejcą czy lakierem a termin ważności jest bardzo długi nawet po otwarciu puszki. O zaletach szpachlówek Alsibois przeczytać można tutaj.

O ile do prezentacji zalet naszych mas szpachlujących wystarczy niewielkie stoisko, o tyle Weinig jak co roku zaprezentuje na targach pokaźną wystawę maszyn. Po raz pierwszy wspólne stoisko z Weinigiem będzie miała firma Holz-Herr (spółka córka Weiniga, specjalizująca się w produkcji maszyn do obróbki płyt wiórowych, Weinig skupia się na obróbce drewna litego). Poniżej zaprezentowana jest lista oraz rozstawienie naszych maszyn. Weinig wystawia maszyny od 2 do 8.

Grecon HS 120 – jedna z najszybszych łączarek na rynku, stworzona przede wszystkim z myślą o producentach płyt z drewna litego. Maszyna jest niezwykle wydajna ale pozwala jedynie na łączenia poziome na tzw. kreskę. Frezowanie na HS 120 następuje przelotowo. Elementy jadą jeden za drugim, najpierw frezowane są z jednej strony, następnie przesuwane są do drugiej frezarki gdzie następuje frezowanie i nałożenie kleju. Opcjonalnie elementy mogą zostać zeskanowane przez system kontroli nałożenia kleju, zapewniający możliwość szybkiego usunięcia elementów z niewystarczającą ilością kleju co zapobiega ewentualnym reklamacją oraz pozwala na szybkie wykrywanie problemów z układem nakładania kleju (zabrudzenia, problem z samym klejem itp.). Po nałożeniu kleju i ewentualnej kontroli elementy są przekazywane do prasy (czego ze względu na duże zapotrzebowanie na miejsce, na targach prezentować nie będziemy. Maszyna typu HS 120 mogłaby działać w pełni automatycznie w przypadku wyposażenia jej w centrofugę na wejściu oraz sztaplarkę na wyjściu.

Kadimex poza samą maszyną może zaoferować do niej również kleje i frezy.

 Raimann VarioRip 310 – chyba najpopularniejsza wielopiła w naszej ofercie. Średniej wielkości model – pomiędzy UniRip 310 a serią ProfiRip. Daje możliwość wyposażenia jej w 2 ruchome piły. Wyposażona w system bardzo szybkiej regulacji pił stałych – QuickFix (polecamy zobaczyć na targach lub jeśli kogoś nie będzie w Poznaniu to na youtubie). Bezpieczeństwo operatora zapewnia system SafetyPlus. Maszyna najczęściej pracuje jako wolnostojąca choć może być uwzględniona w mniejszych liniach.

Weinig Profimat 50 i Powermat 700 – to średniej wielkości strugarki Weiniga. Charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Powermat 700 od lat jest najpopularniejszą strugarką Weiniga sprzedawaną w Polsce. Profimat 50 jest nową maszyną. Od Powermata 700 różni go głównie mniejsza ilość dostępnych opcji oraz nieco mniejsza wydajność maksymalna (30 m/min zamiast 40 m/min posuwu). Naturalnie jest również maszyną atrakcyjniejszą cenowo. Liczba opcji i możliwości jakie dają strugarki Weiniga to materiał na osobny artykuł, dlatego zwyczajnie zapraszamy na targi. Chętnie o wszystkim opowiemy i dobierzemy odpowiednią maszynę.

Dimter OptiCut260 oraz skaner Luxscan EasyScan Smart – zestawienie maszyn, które pokazują jak można optymalizować cięcie drewna przy użyciu niewielkiej linii wykorzystującej technologię sztucznej inteligencji. Skaner skanuje 4 stronnie elementy, które następnie przekazywane są taśmą do optymalizerki OptiCut 260. Na podstawie listy cięć wysyłanej przez skaner do pilarki wycinane są wady a materiał sortowany odpowiednio na poszczególne wyżutniki. Dodatkowo obie maszyny wyposażone są w system do detekcji i wycinania wad zbardzo cienkich desek.

Aby wziąć udział w targach Drema należy zarejestrować się na stronie targów.