Już w przyszły wtorek, 11.09.2018 rozpoczyna się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla przemysłu drzewnego DREMA 2018, najważniejszych targów o tej tematyce w Polsce.

Choć w tym roku KADIMEX nie będzie mieć własnego stoiska (już teraz możemy zaprosić na nasze stoisko w przyszłym roku) to będziemy obecni na targach na stoisku firmy WEINIG, której przedstawicielem jesteśmy.

Na targach pojawią się nie tylko osoby zajmujące się w KADIMEXie maszynami ale również specjaliści od klejów (11-12.09) oraz narzędzi (13-14.09). O ile w przypadku maszyn obsługujemy jedynie klientów z województw łódzkiego i mazowieckiego to jeśli chodzi o narzędzia i kleje chętnie pomożemy firmom z całej Polski.

WEINIG jak co roku przygotował bogatą ekspozycję maszyn do obróbki drewna litego. Cały czas do Państwa dyspozycji będą zarówno regionalni przedstawiciele jak i technicy zajmujący się  na co dzień montażem i serwisem maszyn, gotowi je uruchomić i zaprezentować jak działają w praktyce. Lista maszyn wystawionych na tagach poniżej.

Nowością będą okulary 3D przy pomocy, których każdy będzie mógł zwiedzić w pełni wyposażoną i zmechanizowaną fabrykę okien, w której obróbka drewna odbywa przy pomocy maszyn WEINIGa. Okulary zrobiły duże wrażenie podczas targów w Norymberdze a materiał na nich pokazany jest świetnym przykładem tego jak można wyposażyć niemal cały zakład z jednej ręki, zaopatrując się u WEINIGa! Brakuje tam co prawda linii lakierniczej, których WEINIG nie produkuje, ale tu z pomocą przyjdzie KADIMEX.

Serdecznie zapraszamy do hali 5 na stanowisku nr. 1! Będziemy czekać na Państwa od wtorku do piątku w godzinach 09:00-17:00 Zachęcamy także do zapoznania się z maszynami, które zaprezentowane będą podczas targów.

Maszyny wystawione na targach:


Powermat 700 – w tym przypadku 5 wrzecionowa strugarka, która doskonale sprawdza się u firm każdej wielkości jednak najpopularniejsza jest w małych i średnich zakładach. 4 wrzeciona o mocowaniach konwencjonalnych (pierwsze 6000, pozostałe 7000 obr./min), górne wrzeciono o mocowaniu Powerlock (8000 obr./min).

Szerokość robocza 20 – 230 mm

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Posuw regulowany bezstopniowo 5 – 40 m/min

Po targach maszyna pojedzie na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu aby zaznajomić Państwa przyszłych inżynierów z technologią firmy WEINIG.

Prospekt Powermat 700

Przy kupnie strugarki warto pomyśleć o narzędziach strugarskich, które są w ofercie KADIMEX – poza WEINIGiem szczególnie polecamy narzędzia produkcji firmy STEHLE oraz FINK.


Powermat 1500 z magazynkiem załadunkowym EM100 – drugi co do wielkości model strugarki z serii Powermat. Cięższy korpus gwarantujący jeszcze lepszą obróbkę i wytrzymałość, większa ilość dostępnych opcji niż w Powermat 700 sprawia, iż maszyna jest jeszcze lepiej skrojona na klienta. W tym przypadku 9 wrzecion w układzie jak poniżej, wszystkie z mocowaniami Powerlock, wrzeciona 2-9 ze sterowaniem osiowym i promieniowym CNC, podobnie jak belka posuwowa i prowadnice.

Szerokość robocza 20 – 230 mm

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Posuw regulowany bezstopniowo 5 – 40 m/min

Prospekt Powermat 1500

Przy kupnie strugarki warto pomyśleć o narzędziach strugarskich, które są w ofercie KADIMEX – poza WEINIGiem szczególnie polecamy narzędzia produkcji firmy STEHLE oraz FINK.


Cube – najmniejsza strugarka WEINIGA przeznaczona dla małych zakładów lub jako maszyna pomocnicza. Struga tylko na prosto, bez możliwości profili. Jej nieocenione zalety to niewielki rozmiar oraz prostota użytkowania! Przejrzysty i prosty interfejs oraz laserowa projekcja głębokości strugania sprawiają, iż ze strugarką poradzi sobie każdy po bardzo krótkim szkoleniu. Mobilne wrzeciono umożliwia struganie serii z deskami o zmiennych szerokościach. Dolna i prawa głowica spiralne zapewniają dobrą jakość obróbki bardzo ważną przy dalszym prowadzeniu materiału przez strugarkę.  Lewa i górna głowica z mocowaniami noży EasyLock znacznie ułatwiającą wymianę noży.

Szerokość robocza 15 – 260 mm

Wysokość robocza 5 – 160 mm

Posuw regulowany bezstopniowo 6 – 12 m/min

Prospekt Cube

Przy kupnie strugarki warto pomyśleć o narzędziach strugarskich, które są w ofercie KADIMEX – poza WEINIGiem szczególnie polecamy narzędzia produkcji firmy STEHLE oraz FINK.


Pakiet ostrzarski czyli ostrzarka Rondamat 960 i urządzenie pomiarowe OptiControl – nieocenione wsparcie dla każdego zakładu wykorzystującego strugarkę. Ostrzarka Rondamat umożliwia zarówno ostrzenie noży prostych jak i profilowych a także samodzielną produkcję profili z blankietów! Nadaje się zarówno do ostrzenia noży na głowicach konwencjonalnych przy pomocy adaptera jak i na głowicach o mocowaniu Powerlock.  Po ostrzeniu przy pomocy systemu OptiControl możliwa jest kontrola i pomiar noży co znacznie przyśpiesz późniejsze ustawianie maszyny i pozwala uniknąć błędów.

Warto przypomnieć o promocji na pakiet wyposażenia do ostrzenia narzędzi, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. O szczegółach poinformują Państwa regionalni przedstawiciele.

Prospekt WEINIG SystemPlus

System Plus dla strugarek

Conturex Compact – maszyna CNC idealna do produkcji okien ale i nie tylko. Najmniejszy model z serii Conturex łączy w sobie zalety maszyn z klasy premium z niższą ceną.  2 wrzeciona – główne (3 osiowe) i uniwersalne (5 osiowe) oraz pojemne magazynki 50 przy głównym i 17 przy uniwersalnym umożliwiają produkcję nawet skomplikowanych profili.

Dane podstawowe:
• Szerokość min./maks. 40-260 mm
• Grubość min./maks. 25-150 mm
• Długość min./maks. 175 – 2700 mm
(Opcja: 175 – 4.500 mm)
• Obróbka wszystkich 6 stron
• Długość trzpienia 290 mm
• Ciężar narzędzia 12 kg na wrzecionie głównym i 6 kg na uniwersalnym
• Maks. średnica 340 mm
• Głębokość czopowania do 140 mm
Dobry dobór narzędzi wysokiej jakości jest kluczowy przy produkcji okien. Pomóc może w tym firma KADIMEX. Szczególnie polecamy narzędzia marki OERTLI.

OptiCut 200 Extreme – szybka optymalizerka przelotowa produkcji firmy DIMTER-WEINIG, która sprosta ekstremalnym wymaganiom. Świetnie sprawdzi się przy cięciu nawet bardzo ciężkich elementów ze szpiczastym zakończeniem, prowadzenie na łańcuchach zapewnia dużą dokładność pozycjonowania. Umożliwia pełną optymalizację cięcia materiału.
Szerokość robocza 30 – 260 mm
Wysokość robocza 16 – 80 mm
Długość materiału na wejściu 900 – 6300 mm
Maksymalna prędkość posuwu 200 m/min
Dokładność cięcia +/- 0,8 – 1,5 mm
W przypadku zakupu pilarki chętnie zaopatrzymy Państwa w wysokiej jakości ostrza. Szczególnie polecamy firmę STEHLE.

VarioRip 310 – wielopiła firmy RAIMANN-WEINIG z 2 mobilnymi ostrzami wprowadza rozkrój wzdłużny na wyższy poziom. Bogate wyposażenie m.in. w system anty-odrzutowy SafetyPlus, system regulacji pił QuickFix, oprogramowanie RipAsist Pro, system ochrony łańcucha ChainProtect, narzędzie diagnostyczne do prac serwisowych czy specjalną szczotkę czyszczącą łańcuch.
Szerokość cięcia 310 mm
Szerokość przelotowa 650 mm
Wysokość robocza do 115 mm (85 mm przy wykorzystaniu pił mobilnych i deski dociskowej)
Minimalna długość cięcia 410 mm
Prędkość posuwu 5-35 m/min
Prędkość obrotowa 4200  obr./min, silnik wielopiły 30 kw

 

W przypadku zakupu pilarki jako KADIMEX chętnie zaopatrzymy Państwa w wysokiej jakości ostrza. Szczególnie polecamy piły firmy STEHLE.


HS 120 – łączarka produkcji firmy GRECON-WEINIG charakteryzująca się bardzo wysoką wydajnością daje możliwość łączenia krótkich elementów na tzw. kreskę – poziomo. Wyposażona między innymi w system Trimsaver pozwalające na znaczną redukcję odpadu przy zwiórowniku, wysokowydajną prasę do 15 taktów na minutę, system kontorli nakładania kleju GlueEye.
Długość materiału na wejściu 110 – 900 mm
Szerokość materiału 37 – 152 (203) mm*
Wysokość materiału 16 – 50 (70) mm*
Długość materiału na wyjściu 3000 – 6100 mm*
* wymiary materiału mogą odpowiadać zapotrzebowaniu klienta. Dajcie nam znać czego potrzebujecie!
Przykład wydajności:
Liczba elementów 120
Wymiary drewna 21 x 25 x 400 mm
Czas pracy 480 min.
Techniczna dostępność maszyny 80%
Frezarka 17 695 mb/zmianę
Prasa 18 739 mb/zmianę
Wysokiej jakości łączenie wymaga nie tylko dobrej maszyny ale i dobrych narzędzi oraz kleju. KADIMEX zaopatrzy was w topowej jakości frezy, zwiórowniki i podcinaki. Wiodącym producentem tego typu narzędzi jest niemiecka firma STEHLE, której dystrybutorem na Polskę jesteśmy. W naszej ofercie są również najwyższej klasy kleje do drewna marki DYNEA oraz HALSPAN.

Szczegółową ofertę dotyczącą maszyn WEINIG oraz klejów i narzędzi znajdą Państwo na odpowiednich podstronach portalu KADIMEX.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na stoisko firmy WEINIG. Chętnie udzielimy Państwu informacji na temat maszyn ale i narzędzi oraz klejów.
Zespół KADIMEX