weinig

Targi LIGNA w Hanowerze charakteryzują się tym, że można zobaczyć na nich nie tylko pojedyncze maszyny ale i całe linie! Jedną z linii jakie wystawi WEINIG będzie linia rozkroju wzdłużnego, w skład której wejdzie urządzenie skanujące oraz wielopiła ProfiRip 340 M marki RAIMANN.

W linii na targach połączone będą 2 urządzenia skanujące i w zależności od preferencji klienta prezentowane będzie działanie jednego lub drugiego.

Pierwszym z nich będzie RaiScan produkcji firmy RAIMANN. Służy on do pomiaru jedynie geometrii deski i jest stosowany tylko i wyłącznie przed wielopiłami. Istniej możliwość pomiaru desek zarówno w transporcie poprzecznym jak i wzdłużnym (na targach będzie zamontowany na przenośniku poprzecznym). Dwustronny pomiar desek 16 sensorami po każdej ze stron pozwala zidentyfikować długość, krzywiznę, oflis, grubość oraz powierzchnię desek. Działa w połączeniu z oprogramowaniem TimberMax. W połączeniu z system RaiVisu pozwala operatorowi na szybkie określenie linii cięcia na deskach za pomocą joy-sticka.

Drugim urządzeniem do skanowania prezentowanym w opisywanej linii będzie skaner CombiScan Evo R 200. Skaner do optymalizacji cięcia wzdłużnego wyposażony w 2 boksy kamer. Każdy wyposażony w kamerę kolorową, kamerę czarnobiałą, detektory 3D, laser kropkowy do detekcji przebiegu włókien, laser scatter. Dodatkowo kamery są automatycznie pozycjonowane. Detekcja wad odbywa się tutaj bez udziału pracownika (nie potrzeba operatora zmieniającego proponowaną linię cięcia w przypadku wystąpienia sęków czy innych wad). Cały proces może się odbywać z prędkością nawet 180 m/min!

  • Długość materiału: 1200-6300 mm
  • Szerokość 100-620 mm
  • Grubość 15-100 mm

Więcej informacji w prospekcie w PDFie.

Sercem linii będzie wielopiła ProfiRip 340 M, wyposażona w 3 mobilne piły. Maszyna posiada wszystkie zalety i systemy znane z mniejszego modelu VarioRip 310 z tą różnicą, że jest większa i wydajniejsza. Zwiększona maksymalna szerokość cięcia do 340 mm. Szerokość przelotowa maksymalnie 800 mm! Maksymalna osiągalna wysokość cięcia z deską dociskową to 110 mm a bez niej 140 mm. Prędkość posuwu 120 m/min przy 3900 obr. piły/min i silniku 30 KW zapewnia najwyższą wydajność.

Pełna specyfikacja maszyny i możliwych opcji w prospekcie w PDFie.