strugarka

Grupa WEINIG oferuje pełen przekrój maszyn do mechanicznej obróbki drewna litego po tartaku. Oferujemy wysokiej jakości pilarki wzdłużne i poprzeczne, łączarki, czopiarki prasy do klejenia płyty oraz centra obróbcze CNC. Wszystko zaczęło się jednak od strrugarek i to one są „creme de la creme” wśród maszyn w naszej ofercie.

Na targach LIGNA Weinig wystawi bogatą ekspozycję swoich strugarek. Od najmniejszego Cube’a przez wysoko wyspecjalizowane strugarki jak Powermat  700 z pakietem okiennym czy Powermat 2400 3D, po super wydajnego Hydromata 4300!

Poniżej przedstawiamy krótkie opisy maszyn, które wystawimy na targach.

 

Cube Plus – prosty sposób na struganie proste. Czterogłowicowa strugarka do czterostronnego strugania na prosto (bez profili). Prosty interfejs CubeControl z dużym panelem dotykowym i wizualizacja MoulderPreView znacznie ułatwiają obsługę nawet niedoświadczonym pracownikom.

Wrzeciono mobilne dostosowujące się do desek o różnych szerokościach. Automatycznie mierzy szerokość elementu za pomocą lasera i odpowiednio się pozycjonuje.

Na wrzecionach 1 i 2 zamontowane głowice spiralne ułatwiają obróbkę twardego drewna, świetnie sprawdzają się przy struganiu wstępnym. Głowice wyposażone w system EasyLock umożliwiają szybką wymianę noży na pozostałych 2 głowicach. Nowy rodzaj narzędzi zmniejsza też hałas podczas pracy.

Solidny regulowany na długość stół odbiorczy (1550 mm – 2300 mm).

Wysokość robocza 5-160 mm

Szerokość robocza 20-260 mm

Posuw 6-12 m/min

Więcej informacji o Cube Plus w prospekcie w PDFie.

 

Powermat 700 z pakietem okiennym – Powermat 700 to jak do tej pory najczęściej kupowana strugarka WEINIGa w Polsce. Na Lignie zaprezentowana w wersji dla producentów okien.

Na pakiet okienny składa się:

– wycinanie i odprowadzenie listwy przyszybowej

– prowadnica regulowana razem z lewym wrzecionem

– system „poduszek” powietrznych w stole maszynowym dla mniejszego zużycia stołu i łatwiejszego posuwu elementów

– system posuwu bocznego do obróbki elementów o długości 350 mm i więcej

– skaner kodów kreskowych

Dodatkowo maszyna jest  wyciszona dla większego komfortu pracowników. System obługi PowerCom Plus umożliwiający monitorowanie  elementów przechodzących przez strugarkę. Zaletą maszyny wystawionej na targach jest wyposażenie jej w mocowania głowic typu PowerLock na wszystkich wrzecionach poza pierwszym do strugania wstępnego co pozwala na szybsze przezbrajanie a także większą jakość produktów dzięki wyższym obrotom wrzecion.

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Szerokość robocza 20 – 230 mm

 

Więcej informacji o Powermat 700 w prospekcie w PDFie.

 

Powermat 1500 do produkcji listew – na targach zaprezentujemy strugarkę wyposażoną w aż 9 wrzecion! W tym jedno uniwersalne, dające możliwość regulacji w 360 stopniach! Maksymalna elastyczność zapewnia możliwość strugania zróżnicowanych i skomplikowanych profili.

Pomimo tak dużej ilości wrzecion jej przezbrajanie jest niezwykle szybkie. Umożliwia to zastosowanie mocowań typu PowerLock , systemu obsługi ComforSet, oraz system ustawiania wrzecion CNC sterowany przez oprogramowanie PowerCom Plus z urządzeniem SmarTouch ułatwiającym przezbrajanie tak długiej maszyny oraz systemem centralnej regulacji elementów dociskowych i prowadzących VarioHood na lewym wrzecionie.

Wyjątkowo wysoka trwałość stołów dzięki powłoce MarathonCoating sprawia, iż maszyny wytrzymują wysokie obciążenia w przemysłowej, wielozmianowej produkcji.

Magazynek EM 100 umożliwiający szybki i wygodny załadunek, w szczególności krótkich elementów. Przy obróbce długich magazynek można zaparkować. Magazynek jest wyposażony w system antyodrzutowy zabezpieczający pracowników przy pracy z rozcinaniem.

Maszyna jest także wyposażona w czujniki temperatury na 2 dolnym wrzecionie.

Regulacja prędkości obrotów wrzecion w przedziale 4000-12000 obr./min sprawia, iż jeszcze lepiej możemy dopasować swoją maszynę aby osiągnąć pożądaną jakość produktów.

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Szerokość robocza 20 – 230 mm

 

Powermat 1500 do strugania wstępnego – optymalna maszyna do obróbki wstępnej np. przed skanerem lub łączeniem na wieloklin. Idealna do strugania przed klejeniem w prasie dzięki zastosowaniu pił zwiórowujących na pierwszym górnym wrzecionie, zapewniających najwyższą równoległość bocznych stron.

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Szerokość robocza 20 – 230 mm

Osie wrzecion 3-5 regulowane numerycznie przy pomocy systemu MemoryPlus. MarathonCoating na stołach i ogranicznikach maszyny. Maszyna wykonana w koncepcji ComfortSet  dla łatwiejszego przezbrajania.

Więcej o Powermat 1500 w prospekcie w PDFie.

 

Powermat 2400 3D – nowe innowacyjne zastosowanie strugarek przy konturowaniu w przelocie!

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Szerokość robocza 20 – 230 mm

Wszystkie wrzeciona z mocowaniami typu PowerLock. System sterowania PowerCom Plus. Oprogramowanie AlphaCam do 3-wymiarowej obróbki elementów i generowania programów CNC dla strugarki.

2 górne wrzeciona (8 i 9) do osiowej i promieniowej obróbki 3D zawierające docisk elementów niezależny od ruchu wrzecion. Monitorowanie temperatury wrzecion 4 i 5. Ulepszona izolacja akustyczna.

Prezentowane będzie struganie 3D m.in. w produkcji nóg krzeseł oraz struganie strukturalne.

Więcej o Powermat 2400 w prospekcie w PDFie.

 

Powermat 3000 – nowy okręt flagowy wśród przemysłowych strugarek o wysokim standardzie!

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Szerokość robocza 20 – 230 mm

Wszystkie wrzeciona z mocowaniami PowerLock, regulowana prędkość wrzecion 4000 – 12 000 obr./min

Posuw przyśpieszony do 100 m/min przy rolkach posuwowych o średnicy 170 mm. Obszerny panel dotykowy 21,5″. Osie sterowane CNC (promieniowo 1-9, osiowo 4-9, belka posuwowa, stół podawczy, płot prowadzący). Jointery proste na wrzecionach 1-3, 6, 8, 9 i profilowe 4-9. Monitorowanie temperatury wszystkich wrzecion. Powłoka stołów MarathonPowerCoating. Mechanizacja poprzeczna E1 na wejściu i A2 na wyjściu.

Na targach zaprezentowana zostanie obróbka materiału z prędkością 100 m/min oraz obróbka MDFu.

 

Więcej o Powermat 3000 w prospekcie w PDFie.

 

Hydromat 3000 – ostatnimi czasy zaobserwować można renesans hydro-wrzecion czego najprostszym objawem jest powrót do rozróżnienia strugarek w nazewnictwie na Hydromaty i Powermaty. Klienci doceniają wysoką dokładność obróbki Hydrowrzecion, możliwą dzięki zminimalizowaniu bicia wrzeciona oraz możliwości zastosowania jointerów co z kolei przekłada się na krótszy „krok noża”. Doskonale sprawdza się to w szczególności przy obróbce wstępnej, gdzie nie zmienia się profili oraz przy produkcji dużych serii jednego profilu. Hydromocowania dają również możliwość zastosowania większych narzędzi. Minusem względem mocowań typu Powerlock  jest wolniejsze przezbrajanie i konieczność wykorzystania narzędzi przy zmianie głowic na wrzecionach. Niemniej jednak i w tym aspekcie różnica między mocowaniami hydro i HSK (Powerloc) zmniejsza się. Wszystko dzięki systemowi HydroLock. Niewygodny pistolet ze smarek zastępuje tu klucz imbusowy przy pomocy, którego dokręcając odpowiednią śrubkę wypełniamy przestrzeń między wrzecionem a głowicą smarem.

Maszyna Hydromat 3000 na targach LIGNA ustawiony będzie przed skanerem CombiScan w linii optymalizacji. Przed strugarką podajnik MF 100 zapewni ciągłe podawanie materiału.

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Szerokość robocza 20 – 230 mm

Posuw do 100 m/min

Zewnętrzne łożyska HydroLock w modelu na targach będą zastosowane na wrzecionach 1, 4, 5. Jointery proste zwiększające jakość obróbki przy dużych posuwach oraz czas między ostrzeniami zamontowane będą na wszystkich wrzecionach. Dużą wydajność zapewnia także odpowiedni system posuwu wyposażony w 4 ciężkie rolki na wejściu, w tym 2 boczne rolki.

Intuicyjna i szybka obsługa dzięki systemowi PowerCom Plus. Osie promieniowe wrzecion sterowane CNC, jak również sterowanie CNC systemu posuwowego, stołu wejściowego oraz płotu prowadzącego za lewym wrzecionem. Na komfort obsługi niebagatelny wpływ będzie mieć także stosowany we wszystkich nowych strugarkach koncept obsługi ComfortSet.

System MarathonPowerCoating stołu, trzewika dociskowego oraz prowadnic znacznie zmniejszają tempo zużycia się tych elementów co jest niezbędne przy tak szybkich posuwach. Wszystkie wrzeciona wyposażone będą w czujnik temperatury.

 

Hydromat 4300 – z serii Hydromat zaprezentowana zostanie jeszcze druga maszyna. Model 4300 w konfiguracji do wysokowydajnego czterostronnego strugania z fazami.

Zwiększone wymiary robocze oraz prędkość posuwu do 300 m/min

Szerokość robocza 60 -300 mm

Wysokość robocza 10 – 160 mm

Maszyna wyposażona w jointery proste (1, 2, 5, 6 wrzeciono) oraz profilowe (3, 4). System wymiany wrzecion HydroLock z łożyskami podporowymi, monitoring temperatury wrzecion, ciężkie rolki posuwowe o średnicy 200 mm, 4 rolki na wejściu maszyny, regulacja CNC wrzecion, prowadnic oraz systemu posuwowego. Monitoring temperatury wszystkich wrzecion, dodatkowa ochrona akustyczna. Załadunek maszyny będzie się odbywać przez podajnik ServoFeeder SF200.