Firma STEHLE, z którą zaopatrujemy naszych klientów w narzędzia od niemal 30 lat ma w swojej ofercie również piły, w które wyposażyć można optymalizerki. Niezależnie od tego czy będzie to prosta pilarka typu OptiCut C700 czy wysokowydajna optymalizerka OptiCut 260 nasze tarcze gwarantują wysoką jakość cięcia oraz dużą żywotność.

Modelem jaki polecamy do cięcia poprzecznego w szczególności jest STEHLE OKW. Zastosowanie grubych nakładek z węglika HW TCw 15 sprawia, iż możemy ją naostrzyć więcej razy niż ostrza oferowane przez konkurencję. Rodzaj zastosowanego materiału wydłuża także czas między ostrzeniami. Wysoka jakość stali narzędziowej użytej do produkcji płaszcza piły OKW umożliwia późniejszą regenerację piły przez co używać jej będziemy jeszcze dłużej.

Niebagatelne znaczenie ma również dobra jakość cięcia (3/4 w skali STEHLE), dzięki której produkt cięty piłą STEHLE OKW może być produktem końcowym czy trafić na łączarkę gdzie równe cięcie również jest bardzo ważne.

Choć w katalogu wymieniony jest tylko jeden, najbardziej typowy wymiar dla optymalizerek ∅500, to STEHLE podejmuje się również przygotowania innych wymiarów na zamówienie.

Piła STEHLE OKW jest typową piłą idealnie nadającą się do cięcia poprzecznego drewna litego. Więcej o naszych piłach będzie można dowiedzieć się już pod koniec maja na targach LIGNA 2019 w Hanowerze, gdzie będą obecni nasi specjaliści od narzędzi oraz specjaliści samej firmy STEHLE.

Więcej o piłach.