Aby ułatwić korzystanie ze sklepu internetowego staraliśmy się wprowadzić jak najbardziej rozbudowaną wyszukiwarkę.

Niestety ze względu na ograniczenia techniczne ma ona pewne ograniczenia, dlatego postanowiliśmy stworzyć ten, krótki poradnik aby poszukiwany produkt dało się znaleźć jeszcze szybciej.

1) Wyszukiwanie poprzez wpisanie tekstu.

Jak w niemal każdym sklepie internetowym mamy wyszukiwarkę tekstową Jeżeli szukamy konkretnego produktu najłatwiej będzie wpisać jego nazwę lub numer katalogowy. Ponadto wyszukiwarka przeszuka nie tylko nazwy i numery ale także specyfikacje. Jeśli więc szukamy przykładowo brzeszczotów do wyrzynarek Boscha najlepiej wpisać w wyszukiwarce „bosch” i dostaniemy wszystkie produkty mające tę nazwę w swoim opisie lub nazwie. Lepiej nie wpisywać zbyt szczegółowego tekstu, ponieważ wyszukiwarka szuka konkretnie wpisanej frazy, nie uwzględnia odmian oraz nie wydziela pojedynczych słów z wpisanej frazy.

2) Filtrowanie produktów przez wyszukiwarkę.

Nasza wyszukiwarka posiada liczne filtry za pomocą, których można poszukiwać produktów. Filtry w wyszukiwarce pojawią się po przeszukaniu sklepu po nazwie bądź po wybraniu konkretnej kategorii produktów. Warto dodać, iż aby wyszukiwanie było prostsze, należy zaznaczyć jak najdokładniej o jakie produkty nam chodzi. Tzn. wybrać nie tylko kategorię „narzędzia” – wtedy wyświetlą nam się filtry charakterystyczne dla wszystkich narzędzi, zarówno wierteł jak i pił, czeka nas przewijanie do interesujących nas filtrów, a w przypadku zaznaczenia filtrów charakterystycznych dla 2 różnych rodzajów narzędzi nie dostaniemy żadnego znalezionego produktu. Należy zaznaczyć konkretnie, o które narzędzia nam chodzi. Wtedy sklep pokaże nam tylko interesujące nas filtry, nie będziemy musieli tyle przewijać i łatwiej znajdziemy interesujący nas produkt

Jak napisano powyżej zaznaczając cechy produktów, w dwóch rożnych filtrach sklep wyszuka tylko produkty spełniające obie te cechy.  Przykładowo, jeśli zaznaczymy „TAK” przy brzeszczotach kompatybilnych z Makita P31594  i Bosch T101B  a żaden brzeszczot nie spełni obu tych parametrów na raz, nie dostaniemy żadnego produktu. Dlatego właśnie niekiedy lepiej zaznaczyć mniej i filtrów a następnie stopniowo dodawać kolejne.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik ułatwi wyszukiwanie produktów. W późniejszym czasie zamierzamy popracować nad ulepszeniem wyszukiwarki. Należy również mieć na uwadze, że nie wszystkie nasze produkty zostały wprowadzone do sklepu internetowego. Jeżeli macie problem ze znalezieniem jakiegoś produktu w naszym sklepie to zachęcamy do zapoznania się z naszymi katalogami i przesyłania zapytań cenowych drogą mailową, bądź do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami w celu doboru odpowiednich produktów.

KATALOGI:

Stehle

Fink