Solidna konstrukcja drzwiowa nie musi być ciężka! By to potwierdzić, chcielibyśmy zaprezentować wiórowe płyty otworowe niemieckiego producenta Sauerland. Jednym z produktów firmy są ultralekkie wypełnienia przeznaczone do drzwi wewnętrznych z charakterystycznymi otworami tłoczonymi przy prasowaniu płyt. Lekkość oraz precyzja wykonania są podstawowymi zaletami tych wypełnień. Ich uniwersalność oraz lekka konstrukcja powoduje, że drzwi produkowane przy użyciu tego komponentu są tańsze w produkcji i stanowią doskonałą alternatywę dla drzwi drewnianych.

Charakterystyczną cechą tego wypełnienia jest to, że nie nakleja się na nie forniru, obłogu, folii finisz czy innego typu powłok. Wykończenie powinno naklejać się w tym wypadku na zewnętrzne poszycie skrzydła drzwiowego wykonanego z płyt HDF lub MDF, zaś płytę otworową umieszcza się na luźno w ramiaku drewnianym bez doklejania. Powodem takiej praktyki jest tolerancja materiału, która wynosi +/- 3mm jeśli chodzi o szerokość oraz +/- 1 mm jeśli chodzi o wysokość. Taka technologia składania drzwi umożliwia odporność drzwi na duże różnice temperatur i wilgotności. Zapobiega również naprężeniom wewnątrz skrzydła drzwiowego.

Nowoczesna i innowacyjna technologia produkcji tego producenta pozwoliła ograniczyć o 60% wagę płyt otworowych w stosunku do jednolitych płyt wiórowych. Dzięki temu otrzymujemy solidne i wysokiej jakości ale lekkie drzwi. Jest to niewątpliwie zaletą przy transporcie – lżejszy produkt = mniejsze zużycie paliwa (ekonomiczne i ekologiczne) oraz montażu. Ponadto mniejsze zużycie materiału przekłada się na cenę dzięki czemu otrzymujemy względnie tanie płyty wiórowe.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą dla producentów drzwi!