Zapraszamy w terminie 12-15.09 na stoisko 1 na hali 5.

Targi Drema już w przyszłym tygodniu. Jak co roku pracownicy Kadimexu będą obecni na stoisku naszego partnera, będącego czołowym producentem maszyn do obróbki drewna na świecie – firmy WEINIG (a w zasadzie całej grupy w skład której wchodzą Weinig – producent strugarek, maszyn CNC i ostrzarek do narzędzi, Dimter – producent optymalizerek i pras do klejenia płyty i kantówki, Grecon – producent łączarek, Raimann – producent wielopił i innych pilarek do cięcia wzdłużnego oraz Luxscan – producent skanerów do drewna). Podobnie jak rok temu Weinig będzie współdzielić stoisko z Holz Herrem, firmą córką Weiniga, specjalizującą się w produkcji maszyn do obróbki płyt drewnopochodnych (maszyny CNC, okleiniarki i pilarek panelowych do formatowania płyty).

Jako oficjalny przedstawiciel Weiniga na województwo mazowieckie i łódzkie (konkretniej kody pocztowe 00, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 09, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99) z przyjemnością pomożemy klientom z naszego regionu w doborze najlepszych maszyn do obróbki drewna litego dla ich zakładu. Niezależnie od regionu oferujemy pomoc w zaopatrzeniu w wysokiej jakości kleje i narzędzia. Nasz szeroki asortyment pozwala zaopatrzyć niemal każdą maszynę jaka znajdzie się w tym roku na stoisku Weiniga z Holz Herrem.

Będąc w temacie maszyn warto wiedzieć co będzie można zobaczyć w tym roku na stoisku. Jak zwykle będzie co oglądać a stoisko prawdopodobnie będzie jednym z ciekawszych na całych targach.

Patrząc tylko na „zieloną” część naszego stoiska, będziemy mieli bogatą wystawę prezentującą szeroki asortyment Weiniga.

Spośród strugarek zaprezentowane zostaną:

Cube 3 – najmniejsza ze strugarek Weiniga. Co prawda pozwala jedynie na struganie „na prosto”, za to jest maszyną najprostszą i najszybszą w obsłudze ze wszystkich strugarek. Wrzeciona przestawiają się automatycznie po wpisaniu odpowiedniej wartości na ekranie dotykowym, specjalne lasery wizualizują nam jak będzie wyglądać element po przestruganiu. Wrzeciono mobilne pozwala na seryjne struganie partii elementów o różnych szerokościach bez konieczności wpisywania wymiarów.  Operator wprowadza jedynie wartość jaką chce zdjąć z elementu. Opcja szczególnie przydatna jeśli ktoś, np. chce skleić płytę z elementów o różnych szerokościach.  Innymi słowy  stara maszyna w nowym wydaniu. Największą nowością będzie zaprezentowana razem z Cubem mechanizacja powrotna RF 15. Dzięki niej, samodzielna praca przy Cube’ie będzie jeszcze łatwiejsza niż do tej pory. Jak dotąd jedyną opcją „mechanizacji” Cube’a była magazynek odbiorczy na wyjściu, na którym „sztaplowane” były elementy wychodzące. Cube jest idealnym rozwiązaniem jako główna maszyna dla mniejszych zakładów, w których pozowoli zastąpić wyrówniarkę i grubościówkę oraz znacznie zaoszczędzi czas pracy dzięki struganiu czterostronnemu. W większych zakładach doskonale sprawdza się jako maszyna pomocnicza. Więcej szczegółów.

Profimat 50 – maszyna idealna dla średniej wielkości zakładu. Pozwala zarówno na struganie proste jak i profilowanie. Występuje w układzie 5 i 6 wrzecionowym. Na targach zostanie zaprezentowane większe rozwiązanie. Posuw do 30 m/min przy prędkości obrotowej wrzecion 7000 obr./min umożliwia wydajne profilowanie. Krótki stół podawczy z dodatkowym walcem wciągającym w stole idealnie sprawdzi się nawet przy struganiu cięższego w obróbce, mokrego drewna. Sterowanie Memory Plus pozwala na zapisanie całej kartoteki profili oraz niezbędnych narzędzi, dzięki czemu przezbrajanie strugarki przy asyście oprogramowania jest znacznie szybsze i z mniejszym ryzykiem popełnienia błędu. Konfiguracja maszyny targowej jest tutaj.

Powermat 700 – najpopularniejsza strugarka Weiniga w Polsce. „Starszy i większy brat” strugarki Profimat 50. Nieco większa wydajność do 40 m/min i znacznie większa liczba opcji dodatkowych. W samej tylko maszynie targowej na wyposażeniu będzie chociażby teleserwis VPN, jedno wrzeciono z mocowaniem stożkowym Powerlock (szybsza wymiana, dokładniejsza obróbka) czy powłoka Marathon PowerCoating dla stołu maszynowego zapewniająca znacznie większą wytrzymałość stołu. Specyfikacja maszyny targowej.

Ponadto firma z Tauberbischofsheim zaprezentuje system pomiarowy narzędzi, umożliwiający przesyłanie ich parametrów prosto do strugarki. Opticontrol Digital.

Firma Raimann przygotowała w tym roku wielopiłę VarioRip 310. Jest to bardzo solidna wielopiła z możliwością wyposażenia jej w ruchome, tzw. pływające piły, znacznie zwiększające uzysk na materiale. Na wał Quickfix założyć można dowolną (na ile pozwoli moc silnika oraz szerokość wału) ilość pił, które można szybko przestawiać podczas przerwy w pracy (nie ma konieczności ściągania i układania całego sprzęgu z pierścieni dystansowych). Opis maszyny targowej.

Grecon wystawi łączarkę CombiPact. Jedna z wydajniejszych maszyn w stajni Grecona. Łączarka w systemie „stołowym”, obrabia całe pakiety materiału układane na stołach transportowych daje możliwość zarówno połączeń pionowych jak i poziomych. Na targach ze względu na ogarniczoną ilość miejsca zostaną zaprezentowane jedynie frezarki i system przekazywania, bez prasy. Specyfikacja maszyny targowej w języku angielskim i niemieckim dostępna jest tutaj. Na targach będziemy tłumaczyć na polski 😉

Jednym z najciekawszych i najnowocześniejszych rozwiązań na całych targach będzie pakiet prezentowany przez Luxscana i Dimtera. Mam tu na myśli linię do optymalizacji składającą się ze skanera wykorzystującego sztuczną inteligencję EasyScan Smart oraz optymalizerki przelotowej OptiCut 260. Zakup optymalizerki ze skanerem zawsze jest krokiem milowym w rozwoju każdej firmy pozwalając na automatyzację procesu optymalizacji. Nie tylko likwiduje konieczność zatrudniania wysoko wykwalifikowanych brakarzy ale i zapewnia znacznie większą dokładność cięcia i powtarzalność procesu.

Poza tak zaawansowanym rozwiązaniem Dimter zaprezentuje również najmniejszą ze swoich pilarek OC C50 razem z suwakiem pozycjonującym EasyStop, tworzącymi półautomatyczny system, będący pierwszym krokiem do automatyzacji zakładu.

Poza Weinigiem, jak już wcześniej wspomnieliśmy na naszym stoisku obecny będzie HolzHerr. Tak jak w przypadku maszyn do drewna litego, tak i w przypadku tych do płyty bez problemu jesteśmy w stanie je wyposażyć w wysokiej jakości narzędzia oraz kleje. Okleiniarkę z serii Sprint wyposażymy w klej oraz w narzędzia. Pilarkę panelową Tectra w piły. A centrum CNC Evolution we wszystko co niezbędne.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się już w przyszłym tygodniu na targach w Poznaniu.

Jeśli jeszcze nie masz biletu – zarejestruj się.