Nowy rok to pora na nowe wyzwania. Właśnie dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowości w naszej ofercie narzędziowej i rozszerzyć ją o wysokiej jakości narzędzia diamentowe w dobrej cenie.

Dlaczego w ogóle, warto kupować narzędzia diamentowe? Jakie są zalety narzędzi diamentowych, które przecież kosztują znacznie więcej niż narzędzia z węglika, nie mówiąc już o stali sali szybkotnącej HSS? Narzędzia diamentowe charakteryzują się znacznie wyższą odpornością na ścieranie i przegrzanie. Twardość płytek diamentowych w stosunku do narzędzi z HM (już będącego twardym materiałem o zwiększonej żywotności w stosunku do HSSu) jest znacznie wyższa. Jest to szczególnie ważne przy obróbce materiałów drewnopochodnych – płyt wiórowych, MDFu, HDFu czy sklejek, które dodatkowo niejednokrotnie są laminowane. Materiały te z różnych względów często powodują szybsze zużycie narzędzi niż przy obróbce drewna litego, co skłania do sięgnięcia po twardsze, mniej podatne na zużycie narzędzia. Dodatkowo są znacznie bardziej przewidywalne – nie ma tam sęków czy ukrytych gwoździ. To z kolei pozwala na użycie droższych narzędzi bez obawy o ich przypadkowe zniszczenie podczas produkcji.

 

Do tej pory podstawą naszej oferty jeśli chodzi o piły czy frezy diamentowe była oferta firmy Stehle. Są to z pewnością bardzo dobre jakościowo narzędzia, często wyposażone w opatentowane i unikalne dla Stehle systemy zapewniające cichszą pracę i lepszą jakość obróbki. Stehle jest jednak marką premium, co ma swoje zalety ale i wady. Jeśli chodzi o zalety są to lepsza niż u konkurencji żywotność narzędzi oraz lepsza jakość efektu końcowego obróbki. Jedyną wadą jest cena, która choć jest adekwatna do otrzymywanych rezultatów (kto próbował ten wie), to nie każdy się zdecyduje ją zapłacić.

Właśnie dlatego postanowiliśmy wprowadzić, pod własną marką serię bardzo atrakcyjnych cenowo narzędzi diamentowych. Znalezienie fabryki, która zapewni jakość zbliżoną do tej, do której przyzwyczajeni są nasi klienci nie było łatwe. Doświadczenie zbierane na rynku narzędziowym od 1991 roku i liczne kontakty w całej Europie pozwoliły nam jednak znaleźć odpowiedniego dostawcę i po testach wprowadzamy narzędzia diamentowe marki Kadimex na rynek. Produkcję naszych narzędzi diamentowych powierzamy doświadczonym wykonawcom, którzy należeli do pionierów w produkcji diamentowych narzędzi, zanim stały się one popularne w przemyśle drzewnym.

Nasze narzędzia diamentowe nadają się nie tylko do obróbki płyt drewnopochodnych i drewna litego ale również materiałów abrazyjnych, plastików czy nawet profili aluminiowych. Za pomocą naszych narzędzi obrobić można MDF, HDF, MDF oraz HDF laminowany/obłogowany/fornirowany, płyty wiórowe, laminowane/obłogowane/fornirowane płyty wiórowe,  sklejkę, sklejkę laminowaną, korian, HPL, płyty włókno-cementowe, fibrogres, kartongres, drewno twarde, drewno miękkie.

Niezależnie od tego czy potrzebna jest ci piła diamentowa, diamentowy frez trzpieniowy czy wiertło diamentowe – jesteśmy w stanie je zapewnić. Jeśli potrzebne Ci narzędzie to diamentowy frez profilowy – nie ma problemu! Jesteśmy w stanie przygotować ofertę na niemal dowolny profil jeśli dostarczysz nam rysunek.

Jeśli więc używasz narzędzi diamentowych lub planujesz ich implementację w swoim zakładzie, nie zwlekaj! Prześlij nam zapytanie, przygotujemy ofertę a po dostawie będziesz się cieszyć wysokiej jakości narzędziem o dużej żywotności.

Więcej o naszej ofercie narzędzi diamentowych znajdziesz tutaj!